مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

توضیح درباره شانه و تراکم

carpet-machine-1200-reeds-kashan.jpg

در هنگام خرید فرش ، اولین سوال خریدار از فروشنده این است که شانه و تراکم فرش چند است . بسیاری از افراد هستند که تعریف شانه و تراکم را نمی دانند ولی از این آگاه هستند که هراندازه شانه و تراکم قالی بالا رود ، فرش ظريف تر می شود . اولین مشخصه فرش های ماشینی ، شانه وتراکم آن هاست . ما در این مقاله سعی نمودیم یک تعریف کلی از شانه و تراکم ارائه دهیم .

تعریف کلی شانه و تراکم


هر تخته فرش با متر مربع ، اندازه گیری می شود . در هر یک متر از عرض فرش ، هر تعداد گره یا ریشه وجود داشته باشد ، شانه یا تراکم عرضی می گویند و در هر یک متر از طول فرش ، هر تعداد گره یا ریشه وجود داشته باشد ، تراکم می گویند . وقتی می گوییم فرش 700 شانه با تراکم 2550 یعنی در یک متر از عرض فرش 700 گره یا ريشه وجود دارد و در یک متر از طول فرش 2550 رچ وجود دارد . با یک نگاه به پشت فرش ، می توان شانه و تراکم را تشخیص داد و برای اینکه بفهمیم در یک متر مربع از فرش چند ریشه وجود دارد ، تعداد گره های طولی ( تراکم ) را در گره های عرضی ( شانه ) ضرب می کنیم .نقش شانه و تراکم در کیفیت فرش چیست ؟


هر اندازه شانه فرش بالاتر رود ، فرش ریز نقش تر و ظریف تر می شود و به اصطلاح دستبافت گونه تر می شود و هراندازه تراکم فرش بالاتر رود ، فرش ظريف تر و لطيف تر می شود . قالی هایی که با شانه وتراکم بالا بافته می شوند ، حتما باید با الیاف خیلی ریز و ظریف بافته شوند ، چون تعداد ریشه ها در یک متر مربع بالاست و نمی توان با الیاف کلفت و ضخیم بافته شود و هرچه در یک قالی ریشه ها به هم نزدیک تر باشد ، فشردگی بین ریشه ها بیشتر می شود و امکان باز شدن بین گره ها وجود ندارد و فرش در برابر آسیب های اجسام منزل ، مقاوم است . پس می توان نتیجه گرفت که فرش 1200 شانه بسیار ظریف تر و ریز نقش تر و دستبافتگونه تر از فرش 700 شانه می باشد که برای مکان های لوکس و مجلل بسیار مناسب می باشند . برای محیط هایی که کمتر از مبل استفاده می کنند و بیشتر روی زمین می نشینند ، و مکان های پررفت و آمد که پاخور فرش زیاد است و فرش در معرض آلودگی هست ، بهتر است از فرش هایی با شانه و تراکم پایین تر استفاده شود . بالطبع هر اندازه شانه و تراکم فرش بالاتر رود ، قیمت فرش نیز افزایش می یابد چون در دستگاه بافت و الیاف فرش 700 شانه با 1200 شانه تفاوت وجود دارد .


خرید فرش ماشینی کاشان


شرکت فرش اصل ، یکی از برترین تولیدکنندگان فرش ماشینی کاشان می باشد که به تولید و عرضه فرش ماشینی و فرش دستبافت ، می پردازد . این شرکت ، خرید اینترنتی فرش را سرلوحه کار خود قرار داده است تا افرادی که در شهرهای دیگر هستند و امکان مراجعه حضوری ندارند بتوانند در کمترین زمان ممکن ، محصول مورد نظر خود را به دست آورند و در هزینه  و زمان نیز صرفه جویی کنند . این شرکت تولید کننده فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه با بالاترین تراکم واقعی فرش و بهترین الیاف ، است . تمامی محصولات ، دارای شناسنامه ای است که بر پشت آن حک شده است . شما عزیزان می توانید قبل از خرید در قسمت ارتباط آنلاین با کارشناسان فنی ، مشاوره بگیرید . تمامی محصولات ارسالی دارای ضمانت نامه می باشند که در صورت داشتن هر عیب یا ایرادی بازگشت داده می شود .

برای خرید انواع فرش ماشینی کاشان ، کلیک کنید .

خرید فرش دستبافت

خرید فرش 1200 شانه ماشینی کاشان

خرید فرش 700 شانه

 

 

کلمات کلیدی مرتبط
'شانه و تراکم' , 'نقش شانه و تراکم در کیفیت فرش چیست ؟' , 'خرید فرش ماشینی کاشان' , 'فرش 1200 شانه ماشینی کاشان' , 'فرش 700 شانه'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
راهنمای خرید فرش ماشینی درجه یک
تفاوت فرش دستبافت با فرش ماشینی
کانال تلگرام فرش کاشان
بهترین فرش ماشینی 1200 شانه کاشان
فروش عمده فرش کاشان
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه