مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

تکمیل فرش ماشینی

complete-carpet-machine-kashan.jpg

در حدود 500 سال پیش اولین فرش ماشینی تولید شد و از آن زمان تا کنون با پیشرفت تکنولوژی و فناوری شاهد رشد روز افزون تولیدات نساجی و به وجود آمدن انواع و اقسام گوناگونی از فرشهای ماشینی شامل : فرش فانتزی ، فرش گل برجسته ، شانه و تراکم های مختلف و ... هستیم . کاشان به علت دارا بودن صنعت نساجی پیشرفته اولین شهری بود که اقدام به بافت این محصول نمود . رفته رفته در دهه 60 میلادی تولیدات کارخانجات رونق یافت و به تولید انبوه رسید . روند رو به رشدو تکامل فرش ماشینی نشان می دهد که اولین تولیدات 340 شانه بوده اند اما اکنون میتوان فرش های 1500 شانه را هم در بازار رویت کرد . امروزه کارخانه فرش اصل تولیدات با کیفیت و مرغوب خود را روانه بازار کرده و به علت قیمت مناسب و شباهت به فرش دستبافت بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفته است .  در زمان های قدیم فرش بعد از بافته شدن و تولید روانه بازار می شد اما با پیشرفت تکنولوژی ، مرحله ای به نام تکمیل فرش به روند تولید اضافه شد و در نهایت مراحل تولید به سه مرحله ریسندگی ، بافندگی و تکمیل یا پردازش ختم میگردد .
در ادامه این نوشتار با ارائه مختصری از مراحل ریسندگی و بافندگی به توضیح کامل مرحله تکمیل فرش ماشینی خواهیم پرداخت .

ریسندگی

ریسندگی به معنای آماده سازی نخ هایی است که میخواهیم در تولید بکار ببریم . سه نوع نخ متفاوت با نام های تار ، پود (حدود 12 درصد الیاف) و خاب (حدود 88 درصد الیاف) مورد استفاده قرار میگیرند ، آنچه ما در سطح فرش میبینیم نخ خاب است . جنس نخ تار و پود عموما یکسان و از جنس پلی استر و پنبه است . نخ خاب جنس های مختلفی میتواند داشته باشد و تفاوت در کیفیت فرش به این الیاف بر می گردد . الیاف آکریلیک ، پشم ، پلی استر ، پلی پروپلین ، ویسکوز و ترکیبی از آنها را میتوان در بافت به عنوان نخ خاب مورد استفاده قرار داد که هر کدام ویژگی  خاص خودش را دارد .

بافندگی

پس از ریسندگی و رنگ کردن نخ ها نوبت به استفاده از آنها می رسد . نخ های تولید شده در مرحله قبل در بخش مخصوصی از ماشین آلات قرار گرفته تا در هنگام شروع به کار طی برنامه داده شده ای به دستگاه وارد و به تولید فرش منجر شوند . دستگاهها به صورتی عمل مینمایند که در نهایت دو فرش در مقابل یکدیگر با دو بافت زیر و رو تولید شده و پس از بافت با تیع برش مخصوص از یکدیگر جدا می شوند  و وارد مرحله نهایی که تکمیل فرش ماشینی نام دارد می شوند .


تکمیل فرش

مرحله مد نظر ما در اینجا تکمیل یا پرداخت است که به زبان ساده توضیح خواهیم داد . مرحله ای بسیار حساس که نیازمند تبحر بسیار زیادی ست . کوچکترین بی دقتی در تکمیل فرش باعث آسیب دائمی و از بین رفتن تمام زحمات در خط تولید و بافت می شود . تکمیل ، پرداخت ، موگیری و روگیری از نام هایی ست که به این مرحله اطلاق میشود .
تکمیل فرش خود شامل چند مرحله می شود :
•    آهار یا چسب پشت فرش
•    شیرینگ یا پرداخت سطح فرش
•    برش فرش به قطعات کوچک‌تر( ممکن است اندازه‌های مختلف یک فرش در کنار یکدیگر بافته شوند و از دستگاه خارج شوند )
•    لبه‌دوزی یا زیگزال و بافت ریشه
•    کنترل کیفیت
•    بسته بندی
در ساده ترین حالت در تکمیل فرش ماشینی پرزهای اضافی سطح قالی به نحوی که سطح آن صاف و یکدست شود گرفته می شود .  این عملیات باعث می شود طرح و نقش جلوه زیباتر و شفاف تری به خود بگیرد . تکمیل فرش به دو صورت دستی و ماشینی قابل انجام است .

شیوه دستی برای فرش های دستبافت

در روش دستی استاد کار با استفاده از از قیچی های مخصوص ، تیغ های دستی و حتی ماشین تراشهای برقی اقدام به انجام عملیات می نماید . قیچی ها انواع مختلفی دارند که بسته به نوع بافت و کیفیت قالی موارد استفاده آنها متفاوت می شود . در روش دستی ابتدا پرزها و الیاف بلند را از فرش جدا کرده و سپس ماشین تراش را به صورت دایره های مدون روی فرش حرکت داده تا الیاف و پرزهای اضافی از سطح فرش رفع و رجوع شوند . در فرش های بزرگ نمی توان به روش دستی عمل کرد و باید از ماشین آلات کمک گرفت . اگر عیبی در مراحل قبل وجود داشته باشد طی مرحله تکمیل فرش شناسایی و رفع می شود .

روش ماشینی

در این روش ماشین آلات ، دستگاهها وظیفه تیغ و قیچی را بر عهده گرفته و مانند شیوه دستی عملیات تکمیل فرش را انجام می دهند . ساختمان ماشین های پرداخت شامل یک تیغ تیز و یک شانه در جلوی کار و یک کیسه مخصوص جمع آوری پرز در انتها می باشد .
نکته حائز اهمیت این است که عملیات پرزگیری در جهت خلاف خواب انجام میگیرد .
تکمیل فرش برای بافت هایی که قرار است برجستگی داشته باشند مرحله تعیین کننده ای بحساب می آید . فرش های گل برجسته هنگام خروج از دستگاه بافت کاملا صاف و مانند سایر فرش ها هستند اما در مرحله تکمیل فرش در معرض دمای بالا قرار گرفته و برخی از الیاف آن دچار ذوب شدگی خواهند شد ، الیافی که میسوزند منجر به فرورفتگی در سطح فرش می کنند و بدین ترتیب پس از گذر از مرحله تکمیل یا پرداخت فرش گل برجسته خواهد شد .
در روش دستی برخی از بافت ها با استفاده از قیچی های مخصوص کوتاه شده و بدین ترتیب فرورفتگی حاصل خواهد شد . هر فرش و تابلو فرشی بوسیله روش دستی قابل برجسته شدن است اما در مرحله تکمیل با ماشین آلات باید الیاف مخصوصی در بافت وجود داشته باشد تا فرورفتگی حاصل شود .

خرید فرش ماشینی کاشان

همانطور که در ابتدا بیان شد ، مرحله تکمیل فرش ، کار بسیار مهمی می باشد . فرش اصل محصولات با کیفیتی را وارد بازار میکند ، استفاده از دستگاههای مدرن در کیفیت کار نقش بسزایی دارد اما باز هم امکان خطا و عیب در دستگاه وجود دارد حال آنکه باید در مرحله تکمیل دقت کافی و وافی را روا داشت تا مبادا محصولی با کیفیت پایین وارد بازار شود . برند فرش اصل در طول زمان نشان داده است که به صورت جدی در امر تکمیل انجام وظیفه نموده و محصولاتی باب میل و رضلیت مشترین روانه بازار کرده است .


برای خرید فرش ماشینی کاشان ، کلیک کنید .

کلمات کلیدی مرتبط
'تکمیل فرش' , فرش , 'فرش ماشینی' , 'خرید فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش ماشینی 700 شانه
فروش اینترنتی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی مناسب چی بخرم ؟
انواع لکه بری فرش
فرش گرد و نقش آن در دکوراسیون
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه