مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

نکات مهم هنگام خرید فرش ماشینی

important-tips-buying-machine-carpet.jpg

 انتخاب فرش مناسب به علت اهمیت و ارزش والایی که فرش های ماشینی برای ما دارند موضوع مهمی به حساب آمده و  انتخاب جنبه های گوناگونی خواهد داشت . خرید یک تخته فرش و انتخاب تنها به رنگ و طرح و ظاهر محدود نمی شود بلکه موارد زیادی از جمله جنس فرش ، ابعاد ، ماشین آلات بافت ، شانه و تراکم و ... مهم تلقی شده و در انتخاب اثرگذار هستند . آن نیست که وارد بازار شویم و اولین فرش را خریداری نماییم بلکه خرید فرش خوب ، با کیفیت و زیبا نیازمند تحقیق ، سرچ و جست و جو می باشد .
مقاله مربوطه : راهنمای خرید فرش خوب
رازها یا نکاتی در مورد فرش های ماشینی وجود دارد که در صورت توجه و در نظر گرفتن آن ها هنگام خرید ، می توانیم به خریدی لذت بخش و مقرون به صرفه امیدوار باشیم . نکاتی در مورد جنس فرش ها ، ظاهر آن ها و سایر ابعادی که در انتخاب مهم جلوه می نمایند .
اگر خریداران این اطلاعات را قبل از خرید دانسته و نسبت به تکمیل آگاهی خود در مورد فرش های ماشینی مختلف اقدام نمایند دیگر نگرانی بابت تقلب ، خرید فرش غیر اصل ، خرید محصولی نا مربوط به دکوراسیون منزل و کاربرد مورد نیاز ما و ... نخواهیم بود .
مقاله مربوطه : فرش تقلبی نخرید
نکات مهم هنگام خرید فرش ماشینی برای خریداران بیان شده است تا اطلاعات و دانش خیداران قبل از خرید بالا رود .
نکته اول
نکته اول بی شک به جنس و کیفیت بافته مربوط می شود . امروزه بهترین نخ موجود در بازار که در بهترین فرش های ماشینی بکار می رود ، الیاف اکریلیک هیت ست می باشد . الیاف اکرولیک هیت ست مقاومت زیادی در برابر ، نور خورشید ، گرما ، گرد و غبار ، شست و شو و ... دارد . برخی از تولید کنندگان فرش های ماشینی را با الیافی از اکرولیک تولید می کنند که در خود اندکی ناخالصی از جنس های پلی استر یا پلی پروپلین دارد که با کمی دقت قابل شناسایی است . برای تشخیص فرش های اکرولیک صد در صد خالص از فرش های غیر اکرولیک یا اکرولیک ناخالص باید توجه نمایید که محصولات اکریلیک بوی مواد نفتی و پلاستیکی نمی دهند و نسبت به الیاف پلی استری و پلی پروپلین نرمی و لطافت بیشتری دارند . فرش های اکرولیک هیت ست می توانند دما و حرارت یک اتوی داغ یا قابلمه داغ را حدود چند دقیقه ای بدون آسیب تحمل نمایند و رنگ درخشان و براق آن ها با گذر زمان از بین نخواهد رفت .
نکته دوم
فرش های ماشینی موجود در بازار انواع مختلفی داشته که یکی از تقسیم بندی ها فرش ها را به محصولات 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و اخیرا 1500 شانه دسته بندی می کند . همچنین تراکم های موجود شامل 1000 گره طولی ، 1200 گره طولی ، 1400 گره طولی ، 1700 گره طولی ، 2000 گره طولی ، 2550 گره طولی ، 2700 گره طولی ، 3000 گره طولی و 3600 گره طولی می گردد .
انواع فرش های 500 شانه
انواع فرش های 700 شانه
انواع فرش های 1200 شانه
در این نکته قصد داریم در مورد زیبایی و کاربرد بر اساس شانه و تراکم نظراتی ارائه دهیم خرید فرش بر اساس شانه و تراکم کاملا به کاربرد فرش بستگی دارد . اگر خواهان خرید فرشی هستید که به زیبایی و نقش و نگاره آن نیاز دارید به عبارتی فرش ر ابرای قسمت هایی مانند پذیرایی خریداری می نماید ، بهتر است محصولی که دارای شانه و تراکم بالا ست انتخاب نمایید .
مقاله مربوطه : چه فرشی برای پذیرایی بخرم
محصولات 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه از سری فرش های پرشانه و پر تراکم معرفی می شوند . اما اگر دوام و مقاومت فرش برایتان مهم است فرش های ماشینی 700 شانه ای را خریداری نمایید که تراکم پایین تری دارند چراکه این محصولات با داشتن ویژگی هایی که در این بحث نمی گنجد در برابرفشار و سایش و پاخوردگی مقاوم هستند . زیبایی فرش های کم شانه و مقاومت فرش های پرشانه در حد مطلوبی ست اما چون در فرش های کم شانه مقاومت و در فرش های پرشانه زیبایی چیره گشته است ، آن ها را با چنین ویژگی هایی می شناسیم .
مقاله مربوطه : ویژگی های فرش های 700 شانه
نکته سوم
تنوع فرش ها و آمدن فرش های جدید به بازار نباید خریداران را سردر گم نماید ؛ بلکه با مطالعه در مورد ویژگی های آن محصولات در مورد وارد شدن به گزینه های خرید یا عدم ورود تصمیم خواهید گرفت . برای مثال فرش های ماشینی بلژیکی یا فرش های ترک که اخیرا وارد بازار فرش و قالی شده اند ؛ ویژگی هایی دارند که به راحتی ما را در خرید یا عدم خرید آن ها راهنمایی می کند . فرش های بلژیکی به خاطر نازکی ، کم وزنی و کم حجمی و استفاده از نگاره های اصیل سنتی از جمله طرح های ((خشتی)) مورد استقبال عموم قرار گرفته اند . خریداران باید در نظر داشته باشند که خرید فرش های بلژیکی برای مکان های شلوغ و پرتردد خانه مناسب نیست چراکه این فرش ها نازک و آسیب پذیر هستند . همچنین استفاده از نخ ویسکوز شست و شوی این فرش ها را دشوار نموده و از همین رو برای فضاهایی که مدام در معرض آلودگی هستند توصیه نمی شود . فرش های ترک هم که در زیبایی چیزی کم نداشته و استفاده از رنگ ها لایت آن ها را محبوب نموده اند برای مکان ها لوکس خانه انتخاب مناسبی به شمار می روند . رنگ لایت فرش های ترک خریداران را در پهن نمودن آن ها در مکان های شلوغ و در معرض آلودگی خانه محتاط می نماید .
نکته چهارم
دوخته شدن چرم از طرفی نمادی است بر اصالت فرش و از طرف دیگر می تواند فرش را بدون نیاز به ترمز فرش بر روی سرامیک و کاشی فیکس نماید . شاید این موضوع خیلی مهم به نظر نرسد اما استفاده از فرش هایی که نمی توانند خود را بر روی سرامیک حفظ نمایند با دردسرهایی همراه خواهد بود .
نکته پنجم
اصطلاحاتی در بازار فرش رواج یافته است که گاها از دایره لغات خریداران خارج است برای مثال منظور از فرش دستبافت گونه محصولاتی هستند که دارای شانه و تراکم بالا بوده و زیبایی و ظرافت بافتی شبیه به فرش های دستبافت دارند .  فرش های 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه از دسته فرش های شبه دستبافت یا دستبافت گونه هستند . به میزانی که شانه و تراکم بالا می رود این شباهت بیشتر شده و زیبایی و جلوه گری فرش افزایش می یابد .
نکته ششم
رعایت نکات زیبایی شناسی در امر خرید مهم است . برای خرید بهترین فرش ماشینی باید به ظاهر آن هم توجه نمود . ممکن است بهترین و با کیفیت ترین فرش را در مکانی از خانه پهن نمایید که با سایر وسایل غیرهمگون باشد و از این جهت ارزش فرش زیر سوال برود .
نکته حائز اهمیت در این رابطه توجه به کاربرد فرش است . فرش های کم شانه و کم تراکم مانند فرش 700 شانه برای مکان های شلوغ و پرتردد خانه و فرش هایی که در شانه و تراکم دست دلباز تر هستند برای مکان های لوکس خانه که رفت و آمد کم ترین به انجا انجام می شود مناسب هستند .
نکته هفتم
توجه به سبک و سیاق زندگی خانواده مهم است و برای خرید فرش اتاق خواب ها باید به نوع زدگی تک تک اعضا خانواده توجه نمود . در خرید فرش ماشینی به سبک و طرح و هماهنگ بودن آن با نحوه زندگی دقت کنید . طرح های در سه دسته ، طرح سنیت ، طرح کلاسیک و طرح فانتزی یا مدرن تقسیم بندی می شوند و هر طرح متناسب با محیطی همگن می باشد . برای مثال خرید فرش سنتی برای اتاق کودکان یا خرید فرش فانتزی برای دکور پذیرایی کلاسیک نا مربوط و نازیبا می باشد .
همچنین انتخاب رنگ نیز بر همین اساس خواهد بود . برای مثال برای قسمت های شلوغ خانه رنگ زمینه تیره و برای قسمت های هلوتی که کم تر در معرض الودگی هستند رنگ های روشن و لایت انتخاب کنید .
نکته هشتم
فضاهای کوچک خانه را با انتخاب فرش هایی روشن و دل باز با طرح های خلوت بزرگ تر نشان دهید و برای فضاهای بزرگ و خلوت با کمک گرفتن از رنگ های تیره و نقوش شلوغ و پرنگاره گرما بیافرینیند . استفاده از رنگ های روشن برای قسمت هایی از خانه که نور کافی ندارند هم می تواند مناسب باشد .
نکته نهم
نگهداری فرش ها هم بسیار مهم است . حتی اگر بهترین فرش دنیا را هم خریداری نمایید اما به درستی از آن استفاده نکنید ، در کم تر زمانی آسیب دیده و عمر محدودی خواهد داشت . اگر فرشی دارید که مورد استفاده نیست ، حتما به صورت لوله شده در کنار دیوار قرار دهید . تا زدن فرش موجب شکستگی و پارگی در نخ های تار و پو می شود .

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش های مدرن و فانتزی جدید
فرش ماشینی ابعاد بزرگ یکپارچه کاشان
تفاوت های فرش اصل با تقلبی چیست
اصول نگهداری از فرش دستباف
راهنمایی در شناخت فرش ماشینی اصل
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه