مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

برتری تابلو فرش دستباف

buy-carpets-hand-made.jpg

اگر زیبایی دکوراسیون برایتان مهم باشد ، تا به حال به خرید تابلو فرش زیبا و نصب آن در دیواری از خانه فکر کرده اید . داشتن یک تابلو فرش در خانه بیش از هر چیز فضا را زیبا و دلنشین می کند . لوازم مختلفی جهت تزئین و لوکس جلوه دادن وجود دارد اما برتری تابلو فرش ها خصوصا تابلو فرش های دستبافت نسبت به سایر وسایل غیر قابل انکار است . یکی از بهترین مکان ها برای دیدن انواع طرح ها و رنگ های تابلو فرش ، فروشگاه های اینترنتی است اگر از این فروشگاه ها یا هر مکانی جهت دیدن تابلو فرش گذر کرده باشید ، انواع مختلفی از تابلو فرش های ماشینی و دستباف را دیده اید که توجه شما را به زیبایی خود جلب نموده اند .
تابلو فرش های دستباف نماد غنی از دستان هنرمند ایرانیان است . نمادی که در سطح جهان شناخته شده است و برتری های تابلو فرش دستباف به تمام جهانیان شناسانده شده است . هنر فاخر بافت تابلو فرش نه تنها برای خانه های فاخر و اعیانی بلکه برای خانه های عامه هم متحول کننده است ؛ چراکه تنوع و تعدد به گونه ای است که تمام سبک های دکوراسیون  تمام سلایق را پوشش داده و خریداران با هر توان مالی در صورت انتخاب صحیح می توانند در لذت داشتن یک تخته تابلو فرش زیبا را تجربه نمایند .
برتری تابلو فرش دستباف نسبت به تابلو فرش ماشینی
تابلو فرش ها مانند فرش ها به دو طریق ماشینی و دستباف قابل تهیه هستند . از آنجایی که تابلو فرش ها بافته می شوند تا خانه را زیباتر کنند و دگرگونی در دکوراسیون ایجاد نمایند ، زیبایی و داشتن طرح و نقشه خیره کننده حرف اول را در این بافته ها می زند . می دانیم بافته های دستباف به علت ظرافت بافت و ریز بافی نسبت به فرش ها و تابلو فرش های ماشینی جلوه گری بیشتری داشته و زیبایی وصف ناپذیری با خود به همراه دارند . از این رو مهم ترین برتری تابلو فرش های دستباف را می توان در ظرافت بافت آن ها پیدا کرد .
تابلو فرش همان قالی ها هستند که در ابعاد کوچک تر بافته شده و دارای طرح و نگاره هایی با عمق زیاد و روایات متعدد هستند . طرح هر تابلو فرش به اندازه یک کتاب می تواند تاریخچه ، روایت ، هنر و در کلام حرف برای گفتن داشته باشد . تابلو فرش ها اگر طرح گیرایی نداشته باشند به فروش نخواهند رسید و ارزش چندانی هم نخواهند داشت . مهم ترین برتری های تابلو فرش دستباف داشتن همین نگاره هایی است به قدمت تاریخ فرهنگ آریایی .
اولین تابلو فرش ها مانند فرش ها به صورت دستباف وارد بازار شده و به دلایل متعددی از جمله زمان بر بودن و هنر بافته شدن با دست ، قیمت بالایی داشتند . البته هنوز هم تابلو فرش های دستبافت ، گران قیمت هستند . شهر سردرود عنوان دار پایتخت تابلو فرش های دستباف است چرا که اولین تابلو فرش ها هنر دستان هنرمندانی است که در شهر سردرود ساکن بوده و بافت این محصولات را به یک صنعت در شهر مبدل داشتند .  بافندگان شهر سردرود تا مدتی بصورت انحصاری ، تابلو فرش های دستباف را تولید کردند اما پس از گذر مدتی این هنر به سایر شهرها نشات پیدا کرده و بافندگان زیادی به بافت تابلو فرش هایی زیبا و دلبرانه اقدام نمودند . این بافته ها آنقدر زیبا هستند که ساعت های متمادی می توان به آن ها چشم دوخت . گران قیمت بودن تابلو فرش ها که بخاطر معلول برتر بودن آن است ، دلیلی شد تا تولید کنندگان فرش ماشینی به دنبال یافتن روشی جهت تولید تابلو فرش ها در قیمت ارزان تر باشند . مدتی نگذشت که تابلو فرش های ماشینی وارد بازار شده و مورد استقبال قرار گرفتند . هرچند هنر موجود در محصول و سایر ویژگی هایی که برتری تابلو فرش های دستباف را در پی دارد هرگز زیر سوال نرفته است اما تقاضای تابلو فرش های ماشینی بیش از انتظار بود .
شهرستان کاشان در کنار فرش های ناب ، بهترین تابلو فرش ها را تولید کرده  و خرید ناب ترین ، با کیفیت ترین و زیباترین تابلو فرش های دستباف و ماشینی از برند های کاشانی ممکن خواهد شد . بله درست است ، تابلو فرش های دستباف با برند کارخانه جات تولید تابلو فرش ماشینی امکان پذیر است . بافته های دستباف پس از بافته شدن باید از وارد مرحله پرداخت و برجسته كاري شود تا تابلويي زيبا خلق گردد . در این مرحله تابلو از جهات مختلفی بررسی می شود تا از بی عیب بودن آن اطمینان حاصل شود . سپس طی فرآیندی پرز های بافته گرفته شده و درخشان و براق خواهد شد . تابلو فرش دستباف در کارگاه مورد بررسی و پردازش قرار گرفته و سپس با برند توليد كننده وارد بازار می شود .
می توان برتری را از جهت مقایسه با سایر وسایل تزئینی خانه و یا مقایسه با تابلو فرش های ماشینی بررسی نمود .
در مقایسه با سایر وسایل داشتن طرح و نگاره به تنهایی می تواند دلیل محکمی بر برتری تابلو فرش دستباف نسبت به سایر وسایل باشد . داشتن طرح و نقشه به فرش روح داده و گرما بخش خانه خواهد بود . فضایی را در نظر بگیرید که تابلو فرش دستباف نصب شده بر دیوار ، طرح یک طبیعت ، کوچ عشایر ، گل و گیاه و از این دست باشد بی شک برتری این فضا در مقایسه با مکانی عاری از چنین طرحی قابل تجسم است .
اما همانطور که گفته شد می توان برتری های تابلو فرش دستباف را در مقایسه با تابلو فرش ماشینی یادآور شد :
1- اولین برتری زیبایی بی نظیری است که تابلو فرش های دستباف دارند ، هرچند بافت های ماشینی با تراکم و شانه بالا هم بسیار ریز باف و ظریف هستند اما بیشترین شانه و تراکم هم نام شبه دستباف گرفته و هرگز کاملا شبیه تابلو فرش ها و فرش های دستباف نخواهند شد .  طرح و نقشه در خرید تابلو فرش به حدی اهمیت دارد و طرحی خاص در شهری خاص یا مکان جغرافیایی مشخص فروش بیشتری دارد . برای مثال طرح وان یکاد ، ایه الکرسی ، آیات قران و ... در شهرهایی مانند یزد ، مشهد و کاشان که شهرهای مذهبی کشور محسوب می شوند پر فروش بوده و فرش های دستباف با طرح طبیعت ، رودخانه و طرح هایی که ارام بخش باشند در کلان شهرهایی مانند تهران ، اصفهان و شیراز فروش بیشتری نسبت به سایر طرح ها دارد ، پس دور از انتظار نیست که یکی از برتری های تابلو فرش دستباف در بین خریداران ظرافت بافت و زیبایی طرح و نقشه باشد .
2- تابلو فرش های دستباف الیافی بهتر از تابلو فرش های ماشینی دارند . به واژه بهتر توجه نمایید استفاده از این واژه نشان گر آن است که در برتری و کیفیت بالای الیاف اکرولیک هیت ست شده که در بافت تابلو فرش های ماشینی درجه یک بکار می رود شکی نیست اما در مقایسه بین دو محصول ، الیاف بهتری برای بافت تابلو فرش های دستباف بکار گرفته می شود . بافته های ماشینی بیش از بافته های دستباف دارای پلاستیک هستند . پس دومین برتری ، تابلو فرش دستباف نسبت به بافته های ماشینی را می توان به الیاف و مواد اولیه نسبت داد .
3- قیمت بالای تابلو فرش های دستباف برتری محسوب نمی شود اما خرید تابلو فرش دستبافت ، یک سرمایه تلقی می شود و گذر زمان و استفاده از  آن ، از ارزش آن نمی کاهد . این لذت زمانی چندین و چند برابر خواهد شد که ما بدانیم تابلو فرش نصب شده در دیوار خانه هنر دست است . صنایع دستی به همین علت ارزش بالایی دارند و ویژگی دستباف بودن و تولید شدن توسط دست موردی است که صنایع دستی را تا این اندازه فاخر نموده است . عشق و علاقه ای که هنگام بافت در گره های تابلو فرش به فرش پیوند می خورد بی شک در فضای خانه متبلور شده و به اعضا خانواده سرایت می کند .
4- در ابتدایی ترین فرش های دستبافت طرح هایی که توسط بافندگان در فرش ایجاد می شده است ، بر اساس تصورات ذهنی آن ها بوده است . اما در حال حاضر بافته ها دارای نقشه هستند ، نقشه ها توسط تیم متخصص طراحی شده و بابت هر نگاره دلیلی وجود دارد . حال آنکه بافندگان تابلو فرش های دستباف در انتخاب طرح ، سلیقه شخصی را دخیل نموده و سعی در انتخاب بهترین طرح دارند . عموما طرح های تابلو فرش های دستباف ، اصیل و ناب هستند .
گروه تولید فرش اصل از تولید کنندگان نامی و مطرح است که با سابقه ای درخشان نسبت به تولید فرش ها و تابلو فرش های ماشینی و دستبافت اقدام نموده است . اگر قصد خرید تابلو فرش دستباف با بهترین کیفیت ، زیباترین طرح ها و نازل ترین قیمت را دارید خرید از فروشگاه اینترنتی فرش اصل را از دست ندهید . شرکت فرش اصل ، زیباترین و معروف ترین طرح ها را به صورت دستباف به ایرانیان ارائه می دهد . تابلو فرش شام آخر ، یکی از معروف ترین طرح ها است که به صورت دستباف در اختیار هموطنان ایرانی قرار گرفته است .

کلمات کلیدی مرتبط
تابلو فرش دستبافت, تابلو فرش های دستباف, تابلو فرش زیبا, بهترین تابلو فرش, خرید تابلو فرش, خرید تابلو فرش دستبافت, تابلو فرش شام آخر
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
مزایای فرش ماشینی ترک
فرش گبه ماشینی
اصول نگهداری از فرش دستباف
استانداردهای فرش ماشینی را بشناسیم
رفع سوختگی فرش ماشینی
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه