مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

تفاوت فرش ماشینی کاشان با فرش مشهد

carpet-machine-kashan.jpg

تعداد زیاد تولیدکنندگان و کارخانه جات کاشان را به بزرگترین تولید کننده فرش های ماشینی در سراسر جهان تبدیل ساخته است . به عبارتی شهر کاشان قطب بین المللی فرش ماشینی می باشد . در این نوشتار قصد داریم تا با بررسی فرش ماشینی کاشان و مشهد به عنوان دو شهر مهم در تولید فرش ماشینی پس از بررسی ویژگی های هر محصول به قیاس قیمت آن ها بپردازیم .
مقایسه فرش ماشینی کاشان و فرش مشهد
مدتی ست که شهر مشهد به سبب داشتن تبلیغات بالا و برندهای معروف مورد توحه خریداران و بازاریان قرار گرفته است . از آنجایی که تبلیغات به تنهایی کفایت نمی کند لازم است قبل از خرید با ویژگی های آن آشنا شده و بر اساس آگاهی اقدام به خرید نماییم . برای خریدار موضوع مهم کیفیت و قیمت محصول است . برند انتخابی به میزان زیادی بر کیفیت ، زیبایی و قیمت محصول اثر گذار است . با گسترش روز به روز برند های فرش ماشینی ، خریداران به دنبال انتخاب برندی نامی و محبوب هستند که اصطلاحا امتحان خودرا پس داده باشد . کمی تحقیق به ما نشان خواهد داد که فرش های ماشینی کاشان توانسته اند گوی سبقت را از سایرین ربوده و به علت داشتن ویژگی های کیفی و ظاهری درجه یک ، در صدر جدول خرید و فروش ها قرار بگیرند .
درست است که درجه یک بودن فرش ربطی به شهر و استان ندارد و ویژگی هایی مانند جنس الیاف ، دستگاه تولیدی ، شانه و تراکم و ... بر کیفیت فرش اثرگذار هستند ، اما باید بدانیم تولیدکنندگان شهر کاشان با رعایت تمام نکات فنی و استاندارد تولید در رقابتی تنگاتنگ با یکدیگر جهت حفظ مشتریان خود و ارائه خدماتی بهتر و مطلوب تر همواره در صدد تولیدات با کیفیت تر و ارزان قیمت تر بوده اند . همچنین بهترین تکنولوژی و به روزترین دستگاه ها ، در شهرک های نساجی کاشان مورد استفاده قرار گرفته است . به گونه ای که در طول سالیان فعالیت تولیدکنندگان همواره مدرن ترین فرش های ماشینی از شهرک های تولیدی کاشان خارج و روانه بازار شده اند . پس ممکن است تولیدات مشهد نیز دارای کیفیت عالی و مرغوبیت بالایی باشند اما نمی تواند مانند محصولات کاشان ، از تمامی فرش های مشهد به عنوان محصولات درجه یک نام برد . چراکه توان رقابتی در شهر مشهد پایین تر از شهر کاشان است .
می توان به جرات گفت در تمامی کارخانه جات فرش کاشان از بهترین نخ خاب و بهترین دستگاه ها استفاده می شود در حالی که این ادعا برای فرش های ماشینی مشهد درست نخواهد بود و در بین برند های شهر مشهد ، محصولاتی که در کیفیت پایین و مرغوبیت کم تولید می شوند ، وجود دارند .
علت تمایز  فرش های ماشینی کاشان
همانطور که عنوان شد کیفیت فرش ماشینی به ویژگی های فنی و ظاهری آن بستگی دارد . در این قسمت عموم ویژگی های لحاظ شده در فرش های ماشینی کاشان به عنوان وجه تمایز با تولیدات سایر شهر ها از جمله شهر مشهد عنوان شده است :
یکی از مهم ترین و بارزترین عواملی که در محصولات کاشان رویت شده است ، به کارگیری الیاف آکریلیک هیت ست شده در بافت است . بهترین الیاف موجود در بازار ، نخ آکریلیک است که از بالاترین درجه کیفیت برخوردار می باشد . در تولیدات سایر شهرها مانند فرش های ماشینی مشهد در بافت ، درصدی ناخالص وجود دارد . به طور مثال از الیاف ترکیبی ( ترکیبی از نخ آکریلیک ، نخ پلی استر و نخ پلی پروپلین ) استفاده شده است که در ترکیبات هرچه درصد خلوص اکریلیک کم تر باشد ، از کیفیت فرش کاسته خواهد شد . این امر علاوه بر تاثیر گذاری بر کیفیت و طول عمر ، مستقیما بر زیبایی فرش نیز اثر گذار است .
همین موضوع کافی است تا درجه یک بودن فرش ماشینی کاشان و بهتر بودن آن در مقایسه با فرش های مشهد ، تبریز و ... اثبات گردد . جالب است بدانیم کارخانه های کاشان خود وارد کننده الیاف اکریلیک بوده و با کوتاه تر شدن مسیر خرید و انجام واردات بطور مستقیم علاوه بر اطمینان از اصالت نخ ها ، قیمت تمام شده محصول ، کم تر بوده و محصولات تولید کاشان به قیمتی پایین تر از فرش های ماشینی مشهد به دست مشتریان می رسد .
نکته قابل تامل دیگر مقایسه توان خط تولیدی کارخانه جات مختلف است . تمام کارخانه جات شهر کاشان انبوه فرش را به صورت عمده بر عهده داشته و روزانه هزاران تخته فرش تولید و روانه بازار می نمایند اما خطوط تولید سایر شهر ها به این عظمت نبوده و بصورت اندک تولید می نمایند . این موضوع نیز بر قیمت فرش اثر مثبت دارد چرا که با در نظر گرفتن استهلاک دستگاه و هزینه های تولید خواهیم دید که تولیدات انبوه هزینه تمام شده پایین تری خواهند داشت .
تولید کنندگان کاشانی در انتخاب تیم طراحی ، دقت فراوان به خرج داده و با استخدام نیرو و  آموزش های لازم در این زمینه همواره به دنبال ارائه طرح ها جدید ، مطابق با سلیقه مشتریان و ... بوده اند . در حالی که تولیدکنندگان سایر شهر ها از جمله شهر مشهد عموما به این مورد توجه نداشته و از طرح های موجود در بازار استفاده می نمایند . داشتن طرحی زیبا ، به روز و دارای فرهنگ و پشتوانه هنری از ویژگی های ظاهری فرش درجه یک و صادراتی به حساب می آید .
شرکت فرش اصل ، یکی از بزرگترین تولید کننده انواع فرش ماشینی کاشان است .
این شرکت به دلیل تولید محصولات در تعداد بالا ، فروش فرش عمده ماشینی را انجام می دهد .

کلمات کلیدی مرتبط
فرش ماشینی کاشان, تولید فرش ماشینی, کارخانه جات فرش کاشان, فرش درجه یک, کیفیت فرش ماشینی
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
کانال تلگرام فرش کاشان
راهنمایی در شناخت فرش ماشینی اصل
چه فرشی برای پذیرایی بخرم ؟
ابعاد فرش ماشینی و تاثیر آن در قیمت فرش
خرید فرش 1200 شانه و مشخصات آن
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه