مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

تابلو فرش دستباف

handmade-carpets-texture.jpg

قالی ، برای ایرانیان ، بسیار ارزشمند است و از آن استفاده های مختلف می کنند . قالی دستباف ، یک اثر هنری تلقی می شود و با گذر زمان ، از ارزش آن کاسته نمی شود و یک سرمایه محسوب می شود .  ایرانیان ، در گذشته به این فکر افتادند که علاوه بر اینکه از فرش ، به عنوان کف پوش استفاده کنند ، یک اثر هنری که جنبه تزیینی دارد را خلق کنند . آن ها ، به بافتن قالی در اندازه های کوچک ، با طرح های بسیار  زیبا اقدام کردند . آن ها ، فرش هایی را تولید کردند که دارای نقش ها و طرح های با شکوه و زیبایی بود و آن ها را به دیوار ها نصب کردند و خانه هایشان را با آن زینت بخشیدند . تابلو واژه ای فرانسوی می باشد که در اصل چشم اندازه و یا منظره ای مانند تصویر و عکس را توصیف می کند . تابلو فرش های دستباف دارای اندازه های  35*50 سانتی متر و 50*60 سانتی متر و 70*100 سانتی متر و 80*120 سانتی متر و 100*150 سانتی متر و 200*300 سانتی متر هستند که در بازار موجود می باشند . تابلو فرش دست باف برای اولین بار در استان آذربایجان و در یک شهر کوچک بافته و مورد استفاده قرار گرفت . که نام آن سردرود می باشد . این شهر دارای قدمت سه هزار ساله می باشد و به دلیل قدمت طولانی در تولید و بافت تابلو فرش دستباف به عنوان پایتخت تابلو فرش شناخته شده است . اکثر مردمان این شهر به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم از این راه کسب در آمد می کنند . این اثر نفیس ، در ایران در میراث فرهنگی ملی به ثبت رسیده اند . قدیمی ترین فرش دست بافت که پازیریک نام دارد متعلق به ایران می باشد . و اکنون آن را در موزه سن پترزبورگ نگهدارای می کنند . در تاریخچه فرش ایران تابلو فرش ها تقریبا نو ظهور هستند . این نوع از فرش ها در زمره فرش های ریز بافت قرار می گیرند . تابلو فرش ها را در رجشمار بالا می بافند زیرا تنها با این کار می توان تمامی نقاط و سایه روشن های یک طرح را به خوبی در فرش نشان داد . در تابلو فرش دست بافت از تعداد رنگ زیادی استفاده می کنند به دلیل این که رنگ ها باعث نمایان شدن لطافت در تصویر می شود . برای بافت بهترین تابلو فرش دست باف ایرانی ، باید مراحل زیر طی شود :
• فراهم کردن مواد اولیه مانند نخ پود ، نخ خاب و نخ چله
• فراهم کردن دار و ابزار های مورد نیاز
• تهیه و یا آماده کردن نقشه مورد نیاز
• چله کشی بر روی دار
• بافتن ابتدای تابلو فرش که ساده بافی نام دارد
• خواندن نقشه تابلو فرش و یا گره زدن بر روی تار به وسیله ی خامه های رنگی با توجه به خانه های نقشه
• پود کشی و کوبیدن پود
• انجام شیرازه پیچی در کناره های تابلو فرش
• کوبیدن رج و قیچی کردن
• پایین آودن تابلو از روی دار در پایان
. در تابلو فرش ها رجشمار و تعداد رنگ نشانگر کیفیت و مرغوبیت آن ها می باشد  به این معنی که هر چه رجشمار در قالی بالاتر باشد آن فرش دارای کیفیت و مرغوبیت بالاتری خواهد بود .
کیفیت مواد اولیه در بافت تابلو فرش های دست بافت
برای طراحی یک تابلو فرش جزییات زیادی را مورد بررسی قرار می دهند و سپس رسم می کنند . تابلو فرش های دست باف را با ابریشم و كرك و یا ترکیبی از آن ها می بافند . بعضی از تابلو فرش های عشایر را با پشم های زبر می بافند و در آن ها از ابریشم به ندرت استفاده می شود . تابلو فرش های که از ابریشم تمام و یا كرك و ابریشم هستند در داخل کاخ ها ، بنا های حکومتی ، قصرها و خانه های مجلل آویخته می شوند . بر خلاف فرش ها که روی زمین پهن می شوند و به مرور زمان فرسود می شوند . تابلو فرش ها بر دیوار نصب می شوند و به مرور زمان دچار فرسودگی نمی شوند . و در ضمن با گذشت زمان بر قیمت آن ها نیز افزود می شود . تابلو فرش های دست بافت جزء اقلامی می باشند که در حراج های سراسر دنیا یکی از اقلام پر طرافدتر و ثابت هستند که به نمایش گذاشته می شوند . همچنین تابلو فرش ها دارای جایگاه شاخصی در موزه های می باشند .
طرح تابلو فرش دستباف
نقشه و طرح تابلو فرش ها با نقشه و طرح فرش های که روی زمین پهن می شوند کاملا متفاوت می باشد . برای مثال در نقشه و طرح فرش هایی که روی زمین پهن می شوند از نقش و نگار های هندسی ، شاخه های تنیده در هم و با شکوه و لچک و ترج استفاده می شود اما طرح های که در تابلو فرش بکار می رود عبارتند از پرتره ، چهره شخصیت های مهم ، آیات قرآن ، شکارگاه ، حیوانات ، منظره ی چهار فصل و انسان ها . تابلو فرش ها از نظر طرح و نقشه دارای گستردگی زیادی می باشند . از بهترین نقشه های تابلو فرش دستباف می توان به مينياتورهاي آثار استاد فرشچيان اشاره كرد ، آثار ديگر شكارگاه  بهرام گوركن است . دراین نوع طرح با نهایت مهارت و ظرافت واقعه ای را به تصویر کشیده اند که در یکی از شکار های بهرام گور که یکی از پادشان ساسانی می باشد به وقوع پیوسته است ، طرح پرندگان و حیوانات مختلف و خسرو شیرین  از تابلو فرشهاي دستبافت معروف ديگر مي باشد . به صورت کلی می توان تابلو فرش های دست بافت را یک اثر هنری دانست که هنرمند تک تک گره های آن را با دستان خود بافته است . همان گونه که هیچ دو نفر یک شی را به صورت یکسان نمی بینند هیچگاه دو فرش نیز دقیقا مثل هم بافته نمی شوند . حتی اگر بافنده آن ها یک نفر باشد .
خرید تابلو فرش دستباف اینترنتی
شما می توانید برای خرید تابلو فرش دستباف و همچنین خرید تابلو فرش های دست بافت ابریشمی به سایت و یا فروشگاه فرش اصل مراجعه کنید . فروش تابلو فرش دستباف ، شرکت فرش اصل کاشان ، با استخدام بهترین هنرمندان و طراحان خبره ، تابلو فرش دستباف را عرضه می کند . از ویژگی های این اثر هنری شرکت فرش اصل ، استفاده از بهترین الیاف طبیعی می باشد . این شرکت ، برای کسانی که قصد خرید این اثر نفیس و هنری را دارند ولی به هر دلیلی قدرت خرید حضوری را ندارند ، زمینه را برای خرید اینترنتی تابلو فرش دستباف فراهم کرده است . این شرکت ، قدرت بافت تابلو فرش دستباف با طرح ها و رنگ های درخواستی مشتری را نیز دارد . فروش عمده این اثر نفیس ، نیز انجام می شود .

کلمات کلیدی مرتبط
'بهترین تابلو فرش دست باف ایرانی' , 'تابلو فرش دست باف' , 'بافت تابلو فرش دستباف' , 'طرح تابلو فرش دستباف' , 'تابلو فرش دست بافت' , 'خرید تابلو فرش دستباف' , 'خرید تابلو فرش دستباف اینترنتی' , 'فروش تابلو فرش دستباف'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فروش اینترنتی فرش ماشینی کاشان
خرید فرش اصل
طرح های فرش 1000 شانه
بهترین فرش برای اتاق خواب
تفاوت های فرش اصل با تقلبی چیست
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه