مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

خرید گلیم فرش ماشینی

producer-carpet-glim.jpg

گلیم فرش به نوعی فرش گفته می شود که ویژگی بارز ظاهری آن بدون پرز بودن . در گلیم فرش اثری از نخ خاب دیده نمی شود و در هم تنیدن نخ های تار و پود با یکدیگر منجر به ایجاد بافته ای به عنوان کف پوش اما متفاوت از فرش و قالی می شود . عموما بهترین گلیم فرش ها از الیاف پشم یا پنیه به عنوان تار و الیاف پشم ، ابریشم و کرک به عنوان نخ پود تولید می شوند . الیافی که با داشتن تنوع رنگ بالا گلیم فرش هایی رنگارنگ و زیبا را بوجود می آورد . گلیم فرش مانند فرش در کشور های مختلفی با نام های متفاوت بافته میشود برای مثال در افغانستان با نام گیلیم ، در اوکراین با نام بداس ، در قفقاز با نام لیاط ، در سوریه و لبنان با نام چیلیم ، در رومانی با نام کیلیم و همچنین این محصول را می توان در کشور های ترکیه و لهستان و مجارستان و عربستان نیز با نام های متفاوتی تهیه نمود . اما همانطور که مشخص است هیچ کدوم از این محصولات نمی توانند درکیفیت به خوبی و مرغوبیت گلیم فرش های ایرانی داشته باشند . مقاله حاضر در حیطه تولید گلیم فرش آماده شده است . از این رو در ادامه به ارائه مطالبی در مورد تاریخ گلیم در ایران باستان ، تولید گلیم در زمان حال و معرفی گلیم به عنوان نوعی از فرش های فانتزی می پردازیم .

تاریخچه گلیم فرش بافی
مطالعه تاریخ انسان ها را همواره در پی یافتن راهی آسان تر و زندگی بهتر جلوه می دهد. برای مثال از زمان های دور تلاش انسان ها برای یافتن چیزی تحت عنوان کف پوش بوده است تا بتوانند محل زندگی خود را نرم ، گرم و در برابر حشرات امن نگه دارند . ابتدا از شاخ و برگ درختان و سپس از پوست حیوانات برای این موضوع کمک گرفتند . رفته رفته توانستند با استفاده از پشم بلند حیوانات ساده ترین کف پوش را تولید کرده و در مقابل تغییرات آب و هوا ، نفوذ آلودگی و ... از خود محافظت نمایند . رواج دامداری ، یکجا نشین شدن ، ساختن ابزار هایی جهت ریسیدن پشم گوسفندان و .... در کنار یکدیگر موجب شد تا گلیم به عنوان اولین هنر دستی تولید شود . بافت گلیم در قبایل در ابتدا تنها جت رفع نیاز خانواده به کف پوش انجام می شد اما بعد ها به عنوان یک هنر و منبع درآمد تلقی گشته و رواج آن امروزه موجب به وجود آمدن تعداد زیادی کارخانه تولید فرش و قالی و رونق اقتصاد شده است . متأسفانه هنوز کسی به روشنی از تاریخ و نحوه شروع بافت گلیم و اینکه اولین گلیم فرش دقیقاً در کجا ، کی و توسط چه کسی تولید شد اطلاعی در دست ندارد اما مورخان و باستان شناسان رگه هایی از اولین گلیم ها را به ساکنان فلات ایران و مناطق همجوار منصوب کرده اند . یافتن ماشین های ریسندگی نشان می دهد که ریسیدن پشم در زمان های بسیار قدیم در غارهای جنوب شرق دریای مازندران انجام می شده است . شاید رایج بودن شغل پرورش گوسفند در آن منطقه این امر را موجب شده است . به هر حال حتی با آنکه تاریخ دقیق شروع بافت گلیم هنوز مشخص نیست ، واضح و مبرهن است که گلیم بافی بهترین مقدمه برای شروع بافت خود فرش بوده است . اگر تاریخ آغاز بافت قالی را به سال های ۱۵۰۰-۲۰۰۰ ق م نسبت دهیم ، شاید بتدان گفت به طور تقریبی تاریخ آغاز بافت گلیم هم به حدود ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ق م مربوط می شود .

تولید گلیم فرش در کارخانجات
انواع و اقسام فرش هایی که در بازار در حال جولان دادن هستند نتوانسته اند جای گلیم فرش را بگیرند . گلیم فرش همواره موارد استفاده و طرفداران خود را داشته است . پس از ورود فرش های فانتزی ، نقشه و نگاره هایی که بر روی گلیم فرش ها بافته می شد طرحی متفاوت از قبل گرفته و با طرح ها و نگاره های فانتزی و مدرن همگام گشت . این موضوع دلیلی شد برای تنوع طرح گلیم فرش ها و بیشتر شدن طرفداران آن . جالب است بدانیم این محصول از پر فروش ترین محصولات کارخانجات فرش است . موارد استفاده گلیم فرش ها بسیار است . پهن کردن در آشپزخانه ، پوشاندن راه پله ها ، به عنوان پادری و قرار گرفتن در جاهای پر رفت و آمد و ... از کاربردهایی است که فرش و قالی نمی توانند به خوبی گلیم از عهده ان بر آیند . خاصیت مهم گلیم فرش ها اندازه دلخواه آن ست ، در بسیاری از موارد ما برای پوشش دادن راه پله ها ، کناره ها ، پای در و ... نیازمند فرشی هستیم که ابعاد و اندازه دلخواه ما را داشته باشد نه ابعاد استانداردی که دستگاه بصورت پیشفرض تولید می نماید . از این رو خرید گلیم فرش ها در هر بعد و اندازه دلخواه ما لازم داریم بهترین آیتم جهت پر فروش شدن محصول است . از طرف دیگر قیمت مناسب در کنار استحکام و مرغوبیت قابل قبول خریداران را به سمت گلیم فرش ها کشانده است . جارو کشیدن و شست و شوی محصول به راحتی و بدون آسیبی به بافت قابل انجام است و از این لحاظ مورد استفاده برای  آشپرخانه و مکان های پر رفت و آمد خواهد بود .

فرش برای آشپزخانهدر هر فروشگاه و کارخانه ای گلیم فرش با طرح دلخواه قابل یافتن است . نیاز آشپزخانه به علت شلوغ بودن داشتن گلیم فرشی است که طرح دلخواه خانم خانه دار بر روی ان حک شده باشد . انواع طرح های دلخواه از گلیم فرش با طرح سنتی گرفته تا گلیم فرش با طرح مدرن تنوع ظاهر را به بی نهایت رسانده است .BCF الیافی است که در تولید محصول مورد نظر بکار گرفته می شود . با تمام مزایا و خصوصیات گفته شده ، گلیم فرش ها به علت نداشتن نخ خاب و عدم نرمی و لطافت انتخاب مناسبی برای اتاق کودکان نخواهند بود . چرا که کف پوش اتاق کودک باید در کنار برخی ویژگی های خاص دارای نرمی و لطافت هم باشد . داشتن این ویژگی بدون خاب می تواند بهترین انتخاب برای آشپزخانه باشد .در مورد طرح و اندازه دلخواه گلیم فرش ها صحبت شد و می دانیم تنوع طرح و اندازه در محصول مورد نظر به حدی بالاست که تمام نیاز ها را در طرح دلخواه و اندازه دلخواه پوشش می دهد .

خرید گلیم فرش درجه یک

شرکت فرش اصل کاشان ، یکی از بزرگ ترین تولیدکننده گلیم فرش درجه یک کاشان می باشد . این شرکت ، با استخدام طراحان خبره ، به ایجاد طرح گلیم فرش جدید می پردازد جالب است بدانیم مهم ترین تفاوت گروه تولیدی فرش اصل ارائه گلیم فرش هایی در اندازه دلخواه و طرح های دلخواه مشتری است . از این رو خریداران هنگام خرید دغدغه ای جهت پیدا کردن محصول با ابعاد مورد نظر نخواهند داشت و می توانند با مراجعه به وب سایت فرش اصل و مشخص کردن طرح دلخواه ، ابعاد دلخواه گلیم فرش انتخابی را درخواست دهند . فرش اصل در کنار بهترین فرش ها و قالی ها ، بهترین گلیم فرش ها را نیز وارد بازار عرضه و تقاضا نموده است .

این تولیدی بزرگ ، فروش عمده گلیم فرش را با قیمت استثنایی و  ویژه ، انجام می دهد .

کلمات کلیدی مرتبط
'خرید گلیم فرش ماشینی' , 'بهترین گلیم فرش' , 'فرش برای آشپزخانه' , 'خرید اینترنتی گلیم فرش' , 'طرح گلیم فرش جدید' , 'فروش عمده گلیم فرش' , 'تولیدکننده گلیم فرش , 'گلیم فرش درجه یک'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید گلیم فرش ماشینی
بهترین فرش های ارزان
معرفی طرح های پر فروش تابلو فرش
قیمت گبه ماشینی
ارسال رایگان فرش ماشینی
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه