مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

فرش گبه ماشینی

buy-carpet-gabbeh-kashan.jpg

شاید اصطلاح گبه برایتان آشنا باشد ، در این  مقاله می خواهیم  به معرفی فرش گبه بپردازیم . در ابتدا انسان ها از پوست حیوانات برای زیرانداز خود استفاده می کردند اما با گذشت زمان و با ریسیدن پشم حیوانات اهلی گلیم ها را جایگزین کردند  . گبه که به آن قالیچه خرسک نیز گفته می شود در ابتدا به دست عشایر لر و قشقایی در اندازه های کوچک بافته می شدند . گبه از نرمی خاصی برخوردار است که دلیل آن وجود پرزهای بلند و استفاده از پود بیشتر در بافت آن می باشد .
طرح های اولیه گبه در ابتدا ساده بودند و یا بافندگان  از طبیعت و محیط خود برای خلق نقش ها الهام می گرفتند  و نقوشی را که مورد دلخواهشان بود را بصورت ذهني مي بافتند . گاهی اوقات آرزوهایشان را روی گبه طراحی می کردند مثل طراحی نقش یک انسان به عنوان داشتن خانواده یا تصویر چادر برای کسانی در آرزوی داشتن سرپناهی بودند . این گبه های دستباف از اصالت زیادی برخوردار هستند و تصاویری که روی آنها نقش بسته شده  است آنها را متمایز می کند .
 برخی از این نقش ها دارای اهمیت زیادتری هستند از جمله نقش شیر که از مهم ترین نقوشی است که عشایر می بافند و دربین نواحی مختلف مشترک است . طرح خشتی یا قابی شکل که از پر کاربرد ترین نقش ها می باشند و بافندگان فارس و بختیاری این طرح بیشتر مورد پسندشان است . حوض گبه طرحی دیگر است که در میان آن ، نقش ترنجی را به نمایش می گذارد که گلی در میان آن می باشد و غنچه ها از اطراف این گل گسترانیده شده اند . طرح درخت از ابتدا در میان انسان ها از اهمیت زیادی برخوردار بوده است که یکی از طرح های مهم در گبه می باشد ، درخت سرو نماد شادی و نشاط می باشد و همچنین درخت بید مجنون نشانه غم می باشد .
در اینجا می توان به طرح های مهم دیگری از جمله : گل گبه ، ایلاتی ، راه راه ، خانه در هم و کف ساده اشاره کرد .


تفاوت بافت فرش گبه سنتی و فرش گبه ماشینی
در زمان های گذشته برای طراحی اشکال روی گبه و استفاده از رنگ ها در نقوش ، از رنگ های طبیعی استفاده می شدند یعنی از پشم گوسفندان بدون اینکه بخواهند تغییری در رنگ شان ایجاد کنند استفاده می کردند ( پشم خود رنگ ) که این رنگ ها سفید ، سیاه و خاکستری را در بر می گرفتند . استفاده رنگ ها در کار به خود بافنده بستگی داشت که اگر آن روز ، روز خوبی برای بافنده بود رنگ سفید در کارش نمود بیشتری داشت یا بلعکس اگر روز ناخوشایندی بود از رنگ سیاه بیشتر استفاده می شد .
با گذشت زمان رنگ های گیاهی و طبیعی جایگزین شدند که با استقبال زیادی روبرو شدند و بعد از آن با پیشرفت تکنولوژی رنگ های شیمیای مورد استفاده قرار گرفتند که تنوع رنگ در بافت فرش گبه را بالا می برد . همچنین بافتن گبه به وسیله ماشین ریسندگی بجای پشم ریسی دستی روی کار آمد . وجود ماشین های ریسندگی باعث شد این کار علاوه بر سرعت بیشتر با کیفیت بیشتری انجام گیرد و طرح های گوناگون و جدیدی به جای طرح های قدیمی و ذهنی روی کار آیند ، اگر چه طرح های جدید آن اصالت گذشته را ندارد اما دارای زیبایی خاصی هستند و گبه های ماشینی در طرح و رنگ های گوناگون و زیبا بافته می شوند . فرش های گبه ماشینی جز فرش های فانتزی به شمار می آید که می تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که به دنبال طرح های خاص و فانتزی هستند .
فرش های گبه ماشینی را می توان طبق سفارش مشتری در متراژهای متفاوت تولید کرد  ازجمله ابعاد 6 متری ، 9 متری و 12 متری . رنگ بندی گبه ماشینی متفاوت است و بستگی به طرح انتخابی دارد . این فرش ها با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می شود .


خرید فرش گبه ماشینی کاشان
طرح های به کار رفته در فرش های ماشینی کاشان نیز الهام گرفته از طبیعت محل زندگی عشایر در کشورمان می باشد که با بکارگیری از این طرح ها اصالت فرش گبه حفظ می شود و ما را بیشتر با زندگی عشایر آشنا می کند .
گبه ماشینی شباهت زیادی به گلیم فرش ها دارند که با توجه به سلیقه مشتریان دارای طرح های گوناگونی می باشند . بافت گبه ماشینی با الیاف مرغوب بی سی اف از کیفیت مطلوبی بر خوردار است . گبه نسبت به فرش آكروليك از قیمت پایین تری برخوردار هستند در نتیجه مشتریانی که به دنبال خرید فرشی با کیفیت بالا وهمچنین طرح فانتزی و قیمت مناسب هستند می توانند  گبه را انتخاب کنند . بعنوان مثال گبه طرح خشتی در بازار ، بین خریداران طرفداران زیادی دارد که با الیاف مرغوب نیز بافته شده اند .
شرکت فرش اصل ، عرضه کننده فرش گبه کاشان می باشد . این محصول با طرح و نقشه های سنتی می تواند فضای خانه را کاملا نوستالژی کند . این  شرکت ، با کمک طراحان زبر دست ، فرش گبه با طرح مدرن نیز تولید کرده است . خرید اینترنتی فرش گبه در کنار خرید حضوری میسر می باشد . تمامی محصولات ، دارای ضمانت نامه اصل می باشند .

کلمات کلیدی مرتبط
'فرش گبه ماشینی' , 'خرید فرش گبه ماشینی کاشان' , 'خرید اینترنتی فرش گبه'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
ابعاد فرش ماشینی و تاثیر آن در قیمت فرش
خرید اینترنتی فرش بیضی و خرید آنلاین فرش گرد
خرید گلیم فرش ماشینی
فرش ارزان قیمت از کجا بخرم ؟
تفاوت های فرش اصل با تقلبی چیست
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه