مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

تفاوت فرش دستبافت با فرش ماشینی

buy-handmade-carpet-kashan.jpg

فرش ، بافته ای است که به عنوان زیر انداز از قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است و در اندازه های مختلف و با مواد اولیه گوناگون تولید می شود که می توان به دو دسته کلی فرش ماشینی و فرش دستبافت تقسیم بندی نمود .
امروزه خرید فرش دستبافت کمتر از گذشته شده است و مهمترین دلیل آن ،تفاوت در قیمت آن ها می باشد و یک دلیل دیگر این است که در گذشته بیشتر زن های خانواده ها ، برای امرار  معاش و یا مزین کردن خانه خودشان ،  اقدام به بافت قالی می کردند . در این مقاله به تفاوت فرش ماشینی با فرش دستبافت می پردازیم . 

 
تفاوت در فرش ماشینی و فرش دستبافت


فرش دستبافت ، یک اثر هنری نفیسی  است که با دستان ارزشمند هنرمندان کشورمان بافته می شود .  هر قالی بیانگر تلاش و سخت کوشی بافنده آن است که برای تک تک گره های قالی ،  عرق جبین ریخته است .  به عبارتی دیگر فرش دستبافت ، روی دار قرار می گیرد و هنرمند طرح و نقشه آن را با گره هایی که می زند ، خلق می کند  .  الیاف بافته شده در قالی دستبافت ، پشم و کرک و ابریشم می باشد که کاملا طبیعی و ارگانیک می باشد البته می توان الیاف فرش دستبافت را ، هم با رنگرزی شیمیایی و هم با رنگرزی گیاهی تهیه نمود و عایق بسیار خوبی در برابر گرما و سرما می باشد . همچنین برای افرادی که از بیماری حساسیت رنج می برند ، مناسب می باشد و به تامین سلامت جسمانی افراد خانواده کمک خواهد کرد . از نظر دوام و کیفیت بسیار بالاتر از فرش های ماشینی هستند ولی تفاوت بسیاری بین قیمت این دو محصول وجود دارد و یکی از مهمترین گرایش مردم به فرش ماشینی بالا بودن قیمت فرش دستبافت می باشد . فرش ماشینی همانطور که از نامش پیداست ، با ماشین آلات بافته می شود و دستان هنرمندان هیچ دخالتی در بافت آن ندارد و الیافی که با آن فرش ماشینی را می بافند ، کاملا غیر طبیعی و مصنوعی  هستند و به ندرت در بافت محصولاتش از الیاف طبیعی استفاده می شود . الیاف بافته شده در فرش های ماشینی ، آکرولیک ، پلی استر و نخ پی سی اف هستند . مواد اولیه نخ آکرولیک ، AN می باشد و مواد اولیه پلی استر گرانول است که الیاف آکرولیک هیت ست شده نسبت به پلی استر از مقاومت بیشتر ی برخوردار است و پرزدهی آن خیلی کمتر می باشد. در طرح و نقشه فرش دستبافت ، ممکن است اشتباه بافتی وجود داشته باشد ولی در فرش های ماشینی طرح و نقشه قالی به ماشین داده می شود و شکل و اندازه طرح در تمام فرش یکسان است و حالت تقارن در آن وجود دارد و تغییر در ابعاد آن غیر استاندارد محسوب می شود . یکی دیگر از ویژگی منحصر به فرد فرش دستبافت این است که بر اثر پاخور شدن ، کیفیت خود را از دست نمی دهد و می توانید این را در نظر داشته باشید که خرید فرش دستبافت ، یک سرمایه می تواند برای شما به حساب بیاید چون از ارزش آن به هیچ عنوان کم نمی شود .علت خرید بسیار فرش ماشینی


با این توصیفات گفته شده ، نتیجه می گیریم که فرش دستبافت بسیار دارای کیفیت بیشتر از فرش ماشینی می باشد ولی با این حال امروزه تقاضای فرش ماشینی بیشتر است . گذشته از تفاوت قیمت که در بالا به آن اشاره شده ، تنوع طرح ها در فرش ماشینی  و به روز شدن نقشه ها ، یکی از مهمترین دلیل خرید فرش ماشینی می باشد . امروزه سبک دکوراسیون  به سمت مدرن پیش می رود و بسیاری از افراد هستند که به دنبال طرح ها و نقشه های جدید می باشند و یا اینکه فرش های فانتزی را برای منزل شان می پسندند . به این افراد توصیه می شود که فرش 1200 شانه ماشینی کاشان که نام دیگر آن فرش دستبافت گونه می باشد ، تهیه کنند . این محصول بی نظیر  برای مکان های لوکس و فاخر بسیار مناسب می باشد و با بهترین الیاف آکرولیک هیت ست شده بافته شده است . شرکت فرش اصل ، عرضه کننده انواع فرش های ماشینی کاشان و فرش دستبافت کاشان می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط
'فرش دستبافت کاشان' , 'تفاوت فرش ماشینی با فرش دستبافت' , 'قیمت فرش دستبافت' , 'خرید فرش دستبافت' , 'خرید فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
معرفی طرح های پر فروش تابلو فرش
فرش ماشینی 700 شانه
فروش فرش به قیمت عمده از کارخانه
تفاوت های فرش اصل با تقلبی چیست
خرید فرش اصل کاشان
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه