مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

خرید فرش ترک

bye-carpet-turkish.jpg

فرشهای ترک به دلیل تنوع در طرح و نقش ، با استقبال بی نظیری روبه رو شده است  و این تنوع توانسته مشتری را تا حد بالایی از بازار راضی نگه دارد . فرش ترک از لحاظ کیفیت بافت ، دوام و ماندگاری مثال زدنی است . عدم پرزدهی ، وزن مناسب و نگهداری آسان از دیگر ویژگی های منحصر بفرد این محصول جذاب است . فرش ترک را میتوان در دو درجه یک و دو که بر اساس شانه و تراکم تعیین می شود ، در بازار تهیه نمود .

فرش ترک جز فرش های خاص در بازار است که با رنگ های روشن بافته می شود این گونه فرش ها طرح های هنرمندانه ای دارند و بسیار زیاد برای دکوراسیون مدرن مناسب می باشند . شرکت فرش اصل ، تولید کننده با کیفیت ترین فرش ترک اصل می باشد . این محصولات فاخر و زیبا ، به صورت 400 شانه و با تراکم 1800 بافته می شوند . طرح های فرش ترک شرکت اصل بسیار زیاد هستند و تنوع در محصولات ، شرکت اصل را به ایجاد فروشگاه اینترنتی فرش برانگیخته است تا عزیزان بتوانند در اسرع وقت تمامی محصولات را ببینند .

برای خرید فرش ترک ، کلیک کنید .


فرش ترک هم همانند دیگر فرش ها ، دارای تاریخچه می باشد که در این قسمت به تاریخچه فرش ترک می پردازیم .


تاریخچه فرش ترک


قبل از اینکه کشور ترکیه به رسمیت شناخته شود و به عنوان دولتی مستقل از آن یاد شود ، روم شرقی زیر اندازهایی را در غالب فرش به عنوان کف پوش با نرمی و لطافت خاص و گلهای زیبا می بافته اند . اما هنر فرش بافی در ترکیه به علت همسایگی با ایران و قفقازستان رونق گرفت و با پیشرفت چشم گیر امروزه در سراسر دنیا شناخته شده است . در این محصولات بیشتر از نقوش قفقاز با کیفیت و ویژگی های ایرانی استفاده شده و ترکیب این دو توانسته مشتری پسند بودن آن را تضمین نماید .
نزدیک به هفت هزار سال پیش اروپاییان با شناخت فرش های شرقی اقدام به واردات آن کردند و ترکیه با سبقت گرفتن از سایر صادر کنندگان توانست نظر اروپاییان را جلب نماید . بدین صورت زمانیکه حتی هنوز فرش ایرانی برای همگان شناخته نشده بود ، فرش ترک در منازل اشراف زادگان اروپایی به عنوان کالایی لوکس خودنمایی می کرد . با این وجود از ابتدا تا کنون طرح های بکار گرفته شده در فرش ترک نسبت به فرش ایرانی دارای ابهام بوده و در انتخاب رنگ دقت کمتری صورت گرفته است اما به علت برخی ویژگی ها مانند داشتن منگوله و آویز در انتهای بافت مورد پسن عامه قرار گرفتند . برخی معتقد هستند تهاجم و جنگ هایی که قبلا در ترکیه رخ داده است تاثیر زیادی بر ایجاد نقش های نامفهوم هندسی و نفوذ طرح های اقوام بیابان گرد شود و برخی معتقد هستند اعتقادات مذهبی و دینی بر این موضوع اثر گذاشته است . عده ای دیگر اینگونه تفسیر می نمایند که بهره بردن از یک سیستم باستانی سمبلیک موجب ایجاد اینگونه طرح ها شده است .
فرشهای قدیمی ترکیه را می توان به سه دسته قالی های سلجوقی ، قالی های حیوان یا پرنده دار و قالی های قرن 15 و 16 و 17 میلادی تقسیم کرد .
قالی سلجوقی
قدیمی ترین فرش ترکی شناخته شده است که شامل چهار قطعه فرش و دو  تکه فرش پاره شده است و در همان زمان ها برای مسجد قونیه بافته شده بود . در آن ها گره های ترکی یا همان گره های قیوردس دیده می شود و در حال حاضر درون موزه استانبول نگهداری میشوند .
فرش حیوانات یا پرندگان
دردوره 14 و 15 میلادی تصاویری در فرش ها دیده می شود که نشان دهنده حیوانات و پرندگان هستند که با خطوط هندسی در کادرهای مستطیل شکل رشم شده اند . از فرش های دوره 14 و 15 میلادی تنها سه نمونه باقی مانده است که همگی دارای گره های ترکی هستند .
یک قطعه از فرش ترک مربوط به این دوره در موزه استکهلم وجود دارد که طبق برآوردها مربوط به قرن 15 میلادی است و در کلیسای ماربی یافت شده است . طرح این فرش دو پرنده داخل هشت ضلعی هستند که با اسلوبی بسیار زیبا در روبروی یکدیگر در کنار یک درخت نخل به تصویر کشیده شده اند . البته نظیر همین طرح و فرش با تفاوت در تصویر پرندگان در موزه برلین نگهداری میشود و تصویری از جنگ بین اژدها و پرنده عنقا را به نمایش گذاشته است .

قالی هایی که پس از قرن 13 بافته شده اند عموما توسط تجار ایتالیایی و ونیزی به کشورهای غربی منتقل شده اند و مورد توجه نقاشان اروپایی قرار گرفتند نقاشان معروف و پر آوازه ای که از میان آن ها میتوان به يان وان ايك، مملينك، مابوزه، موراني، گيرلاندو، آندره سولاريو، ويليام لاركين، رافائل دلگاربو ، لورنز و لوتو و هانس هولاين اشاره کرد . الهام گرفتن نقاشان از طرح و نگاره فرش ترک معیار مناسبی را جهت برآورد قدمت این فرش ها ارائه می دهد . اما قرن 16 و 17 نقطه عطفی بود برای تغییر در طرح و نقش فرش ترک ، در این دوران بیشتر شاهد تنوع طرح ها هستیم همانطور که قبلا اشاره شد فرش های ترکی اسلوب هندسی خاص خود را داشتند و تفکیک آن ها بر اساس ویژگی های بافت و طرح و نقش کار دشواری نیست .
در نهایت تولید کنندگان ترکیه ای در تمام زمینه ها با پیگیری مد توانسته اند تولیدات فوق العاده زیبا و مشتری پسندی را ارائه دهند ، معروف ترین برند فرش ترک ، فرش مرینوس ترکیه نام دارد که در سراسر دنیا شناخته شده است .

 

 

کلمات کلیدی مرتبط
'فرش ترک' , 'خرید فرش ترک' , تاریخچه فرش ترک ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش گرد و نقش آن در دکوراسیون
فرش ماشینی مناسب چی بخرم ؟
فرش باکیفیت را به صورت اینترنتی ارزان بخرید
امکان بافت فرش با طرح های سفارشی
خرید فرش دستباف
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه