مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

چه فرشی برای کجا مناسب تر است ؟

choose-carpet-for-decoration.jpg

درست می باشد که فرش یکی از ارکان مهم در دکوراسیون منازل ما ایرانی ها است و هم چنین تاثیر زیادی بر روی زیبایی هر قسمت از منزل دارد اما باید به این نکته مهم هم توجه کنید که در زمان تهیه فرش نباید فقط زیبایی آن را در نظر بگیرید زیرا نکته های مهمتری از زیبایی نیز وجود دارد که مناسب بودن آن برای محیطی که می خواهید در آن استفاده نمایید ، می باشد .

ما در این مقاله نکاتی در مورد انتخاب فرشی مطابق با دکوراسیون منزل و تکمیل آن بیان می نماییم تا با استفاده از این اطلاعات بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید .

 

- سبک دکوراسیون خانه (مدرن- کلاسیک)

ابتدا باید بدانید که اصول فضایی در خانه شما دارای کدام سبک است ؛ مدرن ، معاصر ، کلاسیک و غیره . حتی اگر هم در خانه شما از سبک تلفیقی استفاده شده باشد ارتباطی که میان فضا و دکوراسیون می باشد نیز باید احساس شود . انتخاب طرح فرش به عواملی از قبیل طرح مبلمان و پرده ها ، سبک دکوراسیون و به صورت کلی به سایر وسایل مورد استفاده در منزلتان بستگی دارد . اگر منزلتان دارای سبک کلاسیک است نباید هرگز از فرش های مدرن استفاده نمایید و همچنین اگر منزلتان دارای سبک مدرن است نباید هزگز از فرشهایی با طرح کلاسیک استفاده نمایید .

هر چند ممکن است که در کنار دکوراسیون مدرن گاهی فرش های سنتی باعث جذابیت در آنها شود . اما در اکثر دکوراسیون های مدرن برای این که هارمونی طراحی از بین نرود نیازمند فرش های مدرن و فانتزی می باشد . جالب است که بدانید طرح های سنتی باعث می شود که این فرش ها به چشم بیایند . فرش مدرن دارای تفاوت بسیار زیادی با کلاسیک است .

اما  تنها چیزی که بین آن ها مشترک است قرار گیری میز مقابل مبل بر روی آن ها می باشد و نباید شی یا عنصر دیگر روی آن ها قرار بگیرد حتی پایه مبل هم نمی تواند روی آن ها قرار بگیرد . برای دکوراسیونی با سبک مدرن فرش هایی که دارای طرح های گل و بوته سنتی و یا قالیهای ایرانی که نقش های شلوغ و طرح های زیادی دارند به هیچ وجه مناسب نمی باشد . برای دکوراسیون هایی با سبک کلاسیک انتخاب فرش های سنتی ایرانی و گلیم ها بهترین انتخاب هستند .

 

رنگ فرش ماشینی

کاربرد فضا با انتخاب رنگ دارای ارتباطی مستقیم است . می توان رنگ ها را به سه دسته کلی تقسیم نمود ؛ رنگ های خنثی ، رنگ های گرم و رنگ های سرد .

رنگهای خنثی عبارتند از خاکستری ، بژ و سفید که هم برای اتاق ها و یا نشیمن و هم برای آشپزخانه مناسب است زیرا می توان آن را در کنار هر رنگ دیگری به عنوان رنگ تکمیلی استفاده کرد . به همین خاطر برای تمامی اتاق ها مناسب می باشد . رنگ های سرد عبارتند از ؛ آبی و سبز که بیشر در اتاق خواب ها مورد استفاده قرار می گیرد و رنگ های گرم عبارتند از نارنجی ، قرمز و غیره که باعث می شوند فضایی گرم و فعال ایجاد کنند ، این رنگ ها بیشتر در آشپز خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند .

بهترین رنگی که برای فرش مناسب تر است رنگ های غالب تر و تیره تر از رنگ دکوراسیون منزلتان می باشد .

در هنگام انتخاب فرش دقت کنید که فرشی را انتخاب کنید که از رنگ مبلمانتان تیره تر باشد ، حتی اگر مبل هایتان دارای دو رنگ متفاوت است بهتر است که رنگ فرشتان از رنگ آن گرم تر باشد . باید به این نکته نیز توجه کنید که بافت فرش نسبت به بافت سایر وسایل مانند پرده ، مبلمان و غیره دارای بافت درشت تری باشد . در واقع اولویت دیداری برای بافت در وسایل مورد استفاده در دکوراسیون در ابتدا با فرش است .

 

 اندازه و متراژ فرش

قبل از تهیه و خرید فرش برای این که مناسب با مکان مورد نیازتان باشد باید ابتدا مساحت صحیح مکان مورد نظر خود را اندازه بگیرید و سپس کاربرد آن در مکان تعیین شده و می توانید در آخر آن را خریداری نمایید .

نکته قابل توجه این است که هیچ گاه نباید مساحت اتاق و یا مکان مورد نظرتان با مساحت فرشی که انتخاب می کنید یکسان باشد .

به عنوان مثال برای اتاقی که دارای مساحت 12 متر مربع است ، انتخاب یک فرش 12 متری کار درستی نمی باشد ، زیرا تنها وسیله ای که باید روی فرش قرار بگیرد میز جلویی مبل است و هم چنین عسلی ها را نیز باید نزدیک مبل بگذارید اما سایر وسایل مانند میز تلویزیون ، دکوری ، گلدان ها ، مجسمه ها و دیگر وسایل باید بیرون از فرش باشند و نمی توان آنها را روی قالی قرار داد .

 

فرش اتاق خواب

برای مکانی مانند اتاق خواب که در آن رفت و آمد زیادی صورت نمی گیرد و مکانی برای استراحت است میتوان فرشی را که دارای طیف رنگهای روشن است و جنس لطیفی هم دارد استفاده کنید .

با استفاده کردن فرشی با این خصوصیات اتاقی با رنگ دکوراسیون لطیف و ملایم تر خواهید داشت . طیف های رنگی مناسب برای اتاق خواب عبارتند از لیمویی ، صورتی ، سبز  و آبی زیرا اینگونه فرش ها باعث آرامش شما می شود .

 

فرش آشپزخانه

برای آشپزخانه فرش های پرز بلند و تزیینی اصلا مناسب نیستند زیرا فرشی که در آشپز خانه پهن می شود اکثرا در معرض ریختن غذا و یا پاشیده شدن روغن روی آن می باشد و اگر از فرش هایی که دارای پرز های بلند می باشند استفاده کنید فاصله ای که بین پرز های آن قرار دارد برای رشد میکروب ها محلی مناسب خواهد بود .

هم چنین شستن آنها بخاطر سنگین بودنشان کار بسیار دشواری است . برای آشپزخانه فرش هایی که دارای پرز های کوتاه می باشند مناسب تر است زیرا از تجمع آلودگی در بین پرز های آن جلوگیری می شود و باید فرشی با وزن سبک باشد که هنگام کثیف شدن ، بتوان آن را به آسانی شست . و دارای قیمت ارزان باشد تا زمانی که سوخت و یا کثیف شد بتوان آن را تعویض کرد . فرشی را انتخاب کنید که کمترین رطوبت را در خود نگه داشته تا از پوسیدگی آن جلوگیری شود . با تمام  این اوصاف بهترین فرش برای آشپزخانه گلیم می باشد .

 

فرش اتاق نشیمن ، پذیرایی و هال

فرشی که برای اتاق پذیرایی خود انتخاب می کنید باید شکیل و زیبا باشد و انتخاب چنین فرشی کار چندان آسانی نیست . فرش هایی که کوچک می باشند ممکن است موجب لق خوردگی پایه های صندلی و یا مبل شوند و قالی های پرز بلند هم خورده های غذا را در خود جمع می کند . بنابراین فرش های کلاسیک ریز نقش هستند می توانند انتخاب مناسبی برای اتاق پذیرایی و یا نشیمن باشند .

کلمات کلیدی مرتبط
'انتخاب فرش ماشینی' , 'انتخاب طرح فرش ماشینی' , 'نحوه انتخاب فرش' , 'خرید فرش مناسب'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید فرش برای عروس و جهیزیه
خرید فرش برای جهیزیه
خرید اینترنتی فرش ماشینی و فرش دستباف
فرش 1000 شانه کاشان
فرش ماشینی بزرگ پارچه به قیمت عمده
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه