مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

فرش خوب را از کجا تهیه کنیم؟

best-place-buy-carpet.jpg

برای تهیه یک فرش دو روش وجود دارد یک خرید حضوری و دومین روش خرید اینترنتی است . در خرید حضوری شما باید مسافتی را از خانه تا فروشگاه و یا نمایشگاه های فرش طی کرده و در آنجا هم قطعا فرشی را خریداری می کنید که توسط واسطه ها به شما رسیده است که در بالا بودن قیمت آن بی تاثیر نیست اما در خرید اینترنتی شما می توانید در خانه و یا محل کارتان و از طریق فضای مجازی خرید خود را انجام داده به این صورت که.

ابتدا وارد سایت شرکت فرش مورد نظر خود می شوید و در آن جا انتخاب خود را انجام و سفارش می دهید و در کمترین زمان ممکن آن را درب خانه خود تحویل می گیرد اما برای این که یک فرش خوب را خریداری کنید لازم است که درباره ی فرش خوب اطلاعاتی را در اختیار داشته باشید تا زمان خرید چه به صورت اینترنتی و چه به صورت فیزیکی بتوانید خرید خوبی را انجام دهید و فرش خوبی را تهیه کنید که ما در ادامه به همین موضوع خواهیم پرداخت و شما را با ویژگی های یک فرش خوب آشنا می کنیم .

 

فرش خوب را می توان به 4 دسته تقسیم نمود

 

1- از نظر مواد مصرفی و سازگاری ( کاربرد )

2- از نظر رنگ ، طرح و اندازه ( زیبا شناسی )

3- از نظر متناسب بودن قدرت خرید ( قیمت )،

4- از نظر مواد اولیه با کیفیت و بافت صحیح ( کیفیت )

 

1 - فرش مناسب از نظر کاربرد

قطعا یکی از نکات مهم در خرید فرش نوع کاربرد آن می باشد . به طور حتم انتخاب فرش برای سالن با انتخاب آن برای اتاق خواب یکی نمی باشد . در زیر نوع و کاربرد تعدادی از فرش ها را بیان نموده ایم .

- برای مکان های پر رفت و آمد فرش های محکم با بافت درشت مناسب می باشد .

- برای مکان هایی که دارای نور کم می باشند فرش هایی با رنگ روشن تر مناسب می باشد و بالعکس .

- برای مکان هایی که دچار کثیفی زیاد می شوند فرش هایی در اندازه های کوچک مناسب تر است .

- فرش های ریز بافت در تمام شرایط مناسب می باشند .

 

2 - از نظر زیبایی شناسی

این مورد کاملا سلیقه ای است . همیشه این را به یاد داشته باشید که فرش ایرانی یک قطعه فاخر و هنری می باشد . اگر اینگونه فکر کنید قطعا زمانی که به آن نگاه می کنید برای تمام زحمات طراحان ، بافندگان ، تلاشهای آن ها و غیره احترام قائل می شوید . در زمان خرید مطمئن شوید از رنگبندی آن و هم چنین احساسی که در مورد انتخابتان دارید لذت می برید .

 

3 - از نظر قیمت

مهمترین اصل در قیمت یک فرش ، ماشینی و یا دست بافت بودن آن است و همان گونه که مشخص است نوع دستبافت آن از ماشینی گرانتر می باشد . فرش ماشینی نیز خود بسته به مواردی مانند اندازه ، جنس نخ مصرفی ، تعداد شانه و تعداد تراکم دارای قیمت های مشخصی می باشد اما عواملی که موجب گرانتر شدن دست بافت از ماشینی شده است عبارت است از ؛ بکار گیری مواد گران قیمت هم چون ( کرک ، ابریشم و غیره ) ، قدمت ، نام نقشه ، ریز بافی و کم نظیر بودن آن .

 

4 - فرش خوب با کیفیت

سلیقه ی افراد وابسته به اندازه و رنگ فرش متفاوت  است . اما برای کیفیت آن مهمترین عامل تعداد رجشمار و شانه می باشد که خریدار باید در هنگام خرید به آن توجه نمایددر فرش ماشینی به این صورت که هرچه تعداد تراکم و شانه بالا تر باشد لطافت و کیفت آن نیز بیشتر می شود . در حال حاضر ابعاد معمول در بازار عبارتند از 12 متری ، 9 متری و 6 متری که با توجه به این که خانه ها در حال حاضر کوچک می باشند فرش های 9 متری و 6 متری دارای خواهان بیشتری هستند .

علاوه بر از اندازه های استانداری که گفته شد سایزهای بزرگتر اعم از 24 متری ، 15 متری و 14 متری هم در بازار عرضه شده است که دارای قیمت بالاتر و مشتریان محدود تری هستند . در حال حاضر فرش های ماشینی کاشان به صورت عمده دارای 10 و 8 رنگ هستند که به بازار داخلی عرضه شده اند و در بین 1200 شانه ، 1000 شانه ، 700 شانه و 500 شانه ، فرش هایی که دارای شانه 1200 و 1000 و بسته به کاربرد آن 700 شانه خواهان بیشتری در بازار دارند .

اما فرش ها  دست باف دارای روش تولید و سبک خاص منطقه خود می باشد که باید در نظر گرفته شود . هم چون شیرازه ، چله کشی و ریشه ، برش ، گلیم بافی ، پایین کشی ، نقشه ، پود دهی ، گره و پرداخت و وجود عیب در هر کدام از این موارد موجب کم ارزش شدن فرش از نظر کیقیت می شود .

بشتر بدانید » ویژگی های فرش درجه یک

 

5 - عیوب فرش 

از عیب های یک فرش که آن را از خوب بودن خارج می کند می توان به مواردی از جمله ؛ استفاده از مواد نامرغوب ، رنگرزی بی ثبات ، جمع یا باز شدن بافت ، کیسی ، پایین یا بالا زدگی ، سرکجی ، ذرتی شدن ، دورنگی ، جفتی بافی و یا بی گره بافی ، ترنج دار ، خرابی نقشه ، چند چین یک پود و پوددهی خراب اشاره نمود .

در نهایت فرش خوب فرشی می باشد که با سیلقه ی شما سازگار بوده و دارای کاربرد مناسب برای فضای مورد نیازتان باشد ، دارای قیمتی مناسب و خوانا با توان مالی شما باشد ، با فضای دکوراسیون منزلتان هماهنگی کامل داشته و دارای اصول صحیح در بافت و رعایت استانداردهای بافت فرش و در آخر برای شما نگرانی و اضطراب به همراه نداشته باشد .

کلمات کلیدی مرتبط
'مکان خرید فرش ماشینی مناسب' , 'انواع فرش خوب' , 'فرش مناسب چیست' , 'فروشگاه فرش ماشینی خوب'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش ماشینی ابعاد بزرگ یکپارچه کاشان
بهترین روش تشخیص فرش 700 شانه واقعی از 700 شانه تبدیلی
راهنمای خرید فرش دستباف اصل ایرانی
خصوصیات فرش ماشینی 1200 شانه
امکان بافت فرش با طرح های سفارشی
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه