مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

رفع سوختگی فرش ماشینی

carpet-remove-burning.jpg

فرش ماشینی که جزو اقلام مهم زندگی می باشد ، تمیزی و نگهداری از آن ها نیز دارای اهمیت زیادی برای خانم ها است . از بین بردن لکه ها یکی از مشکلات پر دردسر برای خانم ها می باشد که به همین دلیل آن ها سعی می کنند که به هر وسیله ای که شده است آن را پاک کنند اما باید به این نکته توجه داسته باشید که هر راه حلی برای پاک کردن هر نوع لکه ای مناسب نمی باشد پس شما باید بر اساس نوع لکه ای که دارید راه حلی را پیدا نمایید . در بعضی از مواقع این لکه ها بر اثر سوحتگی ایجاد می شوند که ما قصد داریم به جهت کمک به شما برای داشتن فرشی تمیز و با دوام ، آموزش رفع انواع سوختگی فرش ماشینی را در اختیارتان قرار دهیم . در ادامه می خواهیم درباره فرش ماشینی و رفع سوختگی آن مطلبی را برای شما بیان کنیم تا شما اگر با این مشکل مواجه شدید بتوانید آن را برطرف کنید .

 

1- رفع سوختگی فرش با سیگار

برای رفع سوختگی سیگار ابتدا باید سطح سوختگی را با یک سمباده کاغذی بسایید و در مرحله ی بعدی به وسیله ی جارو سوختگی های سایید شده را از روی فرش جمع کنید . در صورتی که بخشی از سیاهی های سوختگی باز هم روی فرش مانده بود می توانید با نوک قیچی کوچکی و با دقت آن سیاهی ها را از روی بافت و پرز ها قیچی کنید . حال اگر باز هم با دقت فرش را بررسی کردید و هنوز لکه ی سوختگی روی آن باقی مانده بود با استفاده از محلولی که یک قسمت آن آب اکسیژن است و ده قسمت آن آب باشد و با یک دستمال تمیز روی لکه را به آرامی پاک کنید . برای این کار ابتدا باید سطح بیرونی و سپس بافت داخلی فرش را تمیز نمایید . در آخر نیز لکه را با آب بشویید و سطح آن را کامل خشک کنید .

 

2- رفع سوختگی فرش با زغال

برای رفع سوختگی زغال هم می توانید مانند رفع سوختگی سیگار عمل کنید با این تفاوت که بعد از کوتاه کردن بافت و پرز های سوخته  محل سوختگی را با یک لایه ضخیم محلول شامپو فرش بپوشانید و سپس اجازه بدهید که کاملا خشک شود و بعد جای آن را جاروبرقی بکشید . اگر هنوز هم جای سوختگی باقی مانده بود می توانید با استفاده از یک محلول رنگبر ضعیف جای آن را تمیز و سپس در زیر جای سوختگی یک وسیله ی سنگینی مانند کتاب قطور قرار دهید و فرش را روی آن بگذارید تا زود تر خشک شود .

 

3- رفع سوختگی فرش با قابلمه یا اتو

برای رفع سوختگی قابلمه یا اتو اگر میزان سوختگی به گونه ای باشد که فقط فرش دچار تغییر رنگ شده باشد برای رفع آن باید از پیاز استفاده نمایید بدین صورت که یک پیاز را به دو نیم تقسیم می کنید و روی محل سوختگی قرار می دهید و بعد از گذشت چند دقیقه آن را با آب سرد می شویید . هم چنین راه دیگر استفاده از یخ می باشد که این روش هم برای از بین بردن لکه های سطحی مناسب می باشد .

 

4- رفع سوختگی فرش یا موکت با شمع

برای از بین بردن لکه های سوختگی شمع ابتدا باید به محض وقوع لکه آن را تمیز نمایید . لکه ی شمعی که هنوز سفت نشده است را با یک دستمال کاغذی و یا یک حوله کتان خشک نمایید ، هرگز دستمال و یا حوله را بر روی فرش یا موکت مالش ندهید زیرا این کار باعث می شود که شمع به داخل فیبر نفوذ کند باید سعی کنید که آن را فقط خشک کنید . که با فشار دادن دست بر روی دستمال کاغذی و یا حوله آن قسمت تقریبا خشک می شود . روش دیگری نیز برای پاک کردن این لکه وجود دارد . به این صورت که باید ابتدا یک محلول لکه بر بسازید . برای ساخت این محلول ابتدا چند قطره مایع ظرفشویی را با آب مخلوط نمایید و بعد روی لکه بریزید . باید دقت داشته باشید که موکت یا فرش زیاد خیس نشود . و در آخر لکه را به آرامی با آب تمیز پاک کنید . این مراحل را تا پاک شدن کامل لکه تکرار کنید .


اگر موکت هایی که دارای الیاف مصنوعی می باشند دچار تغییر رنگ شوند لکه احتمالا دارای چسبندگی بوده است و برای رفع لکه باید ابتدا آن را با آب گرم بشوید و بعد با یک دستمال خشک و تمیز پاک کنید . برای موکت های پشمی می توانید از آب ولرم استفاده نمایید و هرگز از لکه برهایی که ترکیبات قلیایی دارند و یا آمونیاک استفاده نکنید زیرا باعث آسیب رساندن به بافت موکت می شوند . پادری ها و موکت هایی که از الیاف گیاهی هستند دارای الیاف سخت و زبر می باشند و در مقایسه با موکت هایی که دارای مواد مصنوعی و پشمی هستند مقاومت کمتری در برابر لکه ها دارند و باید بعد از اینکه لکه را از بین بردید آن را با سشوار یا فن و با حرارت کم خشک نمایید . برای از بین بردن لکه شمع از روی فرش یا موکت هایی که دارای پرز می باشند ابتدا باید لکه شمع را با یک قاشق بتراشید . سپس روی آن یک پارچه سفید یا دستمال کاغذی قرار دهید و با حرارت کم اتو روی آن بکشید و زمانی که به صورت کامل موم جذب آن شد دستمال را بردارید .

 

5- رفو فرش ماشینی سوخته

اگر قسمتی از فرش شما به هر دلیلی دچار سوختگی شد برای رفو آن سوختگی می توانید با یک موچین یا ریش تراش مقداری از پرز هایی که سالم هستند را از آن جدا کنید و باید دقت کنید که این پرز ها را از قسمت هایی که متناسب با نقش فرش هستند جدا نمایید و بعد مقداری چسب مثل چسب سیمان را به قسمتی که دچار سوختگی شده است بزنید و سپس پرز ها را روی آن بگذارید و فشار دهید . و روی آن یک وسیله ی سنگین مانند کتاب قطور قرار دهید و بگذارید کاملا خشک شود ، برای موکت هم دقیقا به همین ترتیب می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط
'سوختگی فرش ماشینی' , 'سوختگی عمیق فرش ماشینی' , 'ترمیم سوختگی فرش' , 'رفع سوختگی فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تفاوت فرش دستبافت با فرش ماشینی
فروشگاه اینترنتی فروش فرش 1000 شانه
تابلو فرش ماشینی و تابلو فرش دستباف به قیمت تولیدی
اصول نگهداری از فرش دستباف
بهترین فرش ماشینی 1200 شانه کاشان
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه