مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

معرفی طرح های پر فروش تابلو فرش

picturial-carpet-best-design.jpg

تابلو فرش به فرشهایی گفته می‌شود که جنبه تزیینی دارند و در ابعاد مختلف جهت زینت بخشی به منازل و محله‌ای اداری در انواع دستبافت و ماشینی بافته می‌شود . تابلو فرش چون مانند تابلو قاب شده و بر دیوار نصب می‌شود نام تابلو گرفته است . خاستگاه این نوع دستبافت ها شهر سردرود در استان آذربایجان شرقی است . سردرود به همین علت عنوان پایتخت تابلو فرش را گرفته است .

با گذشت حدود 80 سال از تولید اولین تابلو فرش تحولات زیادی در این زمینه شکل گرفته و حتی نوع الیاف و طرح‌های به کار رفته نیز تغییرات زیادی داشته است . از جمله مهم‌ترین تحولات استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری برای کشیدن نقشه به جای کاغذ و قلم بوده است . نوع دیجیتالی که در ادامه توضیح داده خواهد شد پیشرفته و جدیدترین و نوع دستبافت قدیمی‌ترین ، پرهزینه‌ترین ، زمان‌برترین و در عین حال با ارزش‌ترین محصول در طیف گسترده تابلو فرش است . هنر بافت تابلو فرش در سالهای اخیر رونق فراوان گرفته و به عنوان یک صنعت ناب مورد آموزش همگان قرار گرفته است که با استقبال هم مواجه شده است .

در این میان افراد غیر متخصص با یادگیری اندکی از این هنر زیبایی دست به بافت و تولید زده که نتیجه آن تولید محصولات نامرغوب و دارای اشکال است ، متأسفانه ورود و عرضه این کالاها در فروشگاه‌ها از کیفیت بازار کم می‌کند و در نتیجه با کاهش قیمت و ارزش تابلو فرشها در بازار مواجه خواهیم بود . ما در این مقاله در مورد طرح های پرفروش تابلوفرش ماشینی و ویژگی های آنها اطلاعات مختصر و جامعی را بیان کرده ایم تا شما عزیزان مطالعه نمایید .

 

1- تابلو فرشهای پرفروش ماشینی

در هر دوره یا بازه‌ای از زمان طرح یا رنگی به اصطلاح مد می‌شود و فروش آن نسخه از طرح بالا می‌رود این در مورد تمام محصولات وجود دارد خصوصاً فرش و قالی که محصولی کاملاً سلیقه ای است و دارای تنوع بسیاری در رنگ و طرح دارد . با گسترش شهرنشینی و آپارتمانی شدن منازل سلیقه و ترجیح خانواده‌ها به سمت تصاویری از طبیعت و گل و گیاه حرکت کرده چراکه از این طریق می‌توانند خانه را گرم و شاد نشان داده و پس از خستگی ترافیک و شلوغی شهر به چشم آمدن همچنین مناظری تأثیر بسزایی در آرامش روح و روان دارد علاوه بر این سبک ایرانی مدرن دکوراسیون که در تمام خانه‌ها رواج دارد با تصاویری از شاخ و برگ درختان هارمونی مناسب‌تری دارد . از دیگر طرح‌های پرفروش آیات قرآن و احادیث است این هنر برگرفته از آداب و رسوم و مذهب ما ایرانیان است ، با قرار دادن آیات نفیس کلام خدا خانه خود را زینت بخشیده و آرامش معنوی برقرار می‌کنیم . در ادامه تعدادی از طرح‌های پرفروش را نام برده و توضیحات مختصری از آن ارائه می‌دهیم .

 

1-1- طرح شانزلیزه پاریس

طرحی زیبا از قدم زدن دو خانم در خیابان‌های شانزلیزه که در 155 رنگ و 8 رنگ ابریشم بافته شده و واقعاً دارای تنوع رنگی بسیار بالایی است . تولید کننده با شانه و تراکم مناسب تابلو فرشی ریز بافت و دستبافتگونه خلق کرده است در مورد شانه و تراکم باید گفت در هر 104 سانتی متر عرض تعداد 700 گره و در هر 74 سانتی متر طول 496 گره بکار رفته است .

 

1-2- طرح خفته در باغ 

طرح خفته در باغ که با نام مهتاب هم شهرت دارد تعداد رج یا لای در این تابلو فرش 333 است . تعداد گره 700 ، ارتفاعی حدود 47 سانتی متر و به طول 98 سانتی متر دارد . با رج شمار 50 و تعداد 95 رنگ بکار رفته در زمره طرح‌های پرفروش قرار دارد .

 

1-3- باغ ونیز

این تابلو فرش مربوط به تصویر باغی است که در آن دو زوج مشغول گپ زدن هستند سايز ؛ 65 * 83 سانتی متر ، تعداد گره در عرض یا شانه 600 و تعداد رج در طول یا تراکم 450 است . تعداد رنگ‌های استفاده شده 105 عدد است . در تولید این محصول بی نهایت زیبا از چله ابریشم درجه یک و قسمت‌های برجسته استفاده شده است . از آنجایی که رنگ‌های بکار رفته بسیار زیاد و گرم هستند بهتر است قاب انتخابی از رنگ‌های سرد مانند سیاه ، طوسی ، سفید یا غیره انتخاب شود زیرا دورگیری تصاویر شلوغ با رنگ‌های کرم چشم بیننده را خسته می‌کند .

 

1-4- زیر پایی سالاری 

فرش زیر پایی سالاری ، بافته‌ای 6 متری ست با طرح و نقشه سالاری که مانند بسیاری از تابلوفرشها بافت تبریز است . از ویژگی‌های آن می‌توان اشاره کرد به ؛ تعداد گره در عرض تعداد 720 گره در هر سانتی متر عرض و تعداد 1080 گره در هر متر طول ، رج شمار 47 گره در هر 7 سانتی متر و دارای 48 رنگ مختلف است .


1-5- منظره باغ گیلاس 

طرح تابلو فرش منظره باغ گیلاس شامل نخ مرینوس که از تولیدات تبریز است  و نقشه کامپیوتری است . چله آن از جنس پنبه و ابریشم است . در هر 89 سانتی متر عرض تعداد 600 گره و در هر 49 سانتی متر طول تعداد 330 گره زده ‌شده است . با رج شمار 47 گره در هر 7 سانتی متر ، تعداد 52 رنگ مختلف در آن بافته شده است و زیبایی بی‌نظیر تابلو به علت 6 رنگ مختلف ابریشم بکار رفته است .


1-6- منظره بهاری 

با نگاهی به شناسنامه تابلو فرش با طرح بهاری می‌توان اطلاعات زیر را کسب کرد ؛ تعداد 400 گره در هر 60 سانتی متر عرض و تعداد 280 گره در هر 42 سانتی متر طول فرش ، رج شمار 47 گره در هر 7 سانتی متر ، 65 رنگ از جنس نخ خاب مصرفی به همراه 10 رنگ از جنس ابریشم ناب .


- آیات کلام الله مجید

به علت درخواست و سفارشات زیاد آیات قرآن در انواع طرح‌ها و کیفیت‌ها در بازار موجود است .  ادعای بی‌جا نیست اگر بگوییم نود درصد منازل کشور تابلو فرشی از آیات نفیس بر دیوار چشم‌نوازی می‌کند .  در بافت چنین تابلوهایی عموماً مقداری ابریشم بافته شده است تا زیبایی طرح را افزایش دهد ، دورگیری آیات با استفاده از پرندگان و گل‌هایی ست که برگرفته از هنر اسلامی و تذهیب است .

 

- تابلو فرش سفارشی

در معرفی پرفروش‌ترین تابلو فرشها پرداختیم اما گاها ممکن است با وجود تنوع طرح هیچ طرحی به دل ننشیند و مورد پسند‌ ما نباشد یا حتی طرحی مانند چهره بخواهیم و در بازار موجود نباشد ، جای نگرانی نیست چراکه می‌توان آن را سفارش داده تا در قالب تابلو فرش سفارشی آماده شود . عموماً چون در مورد هدایا وسواس به خرج می‌دهیم تابلو فرشهای هدیه از نوع سفارشی خواهند بود . جهت سفارش لازم است تا عکس و طرح را انتخاب کرده که پس فایلی دیجیتال با حجم کم از آن تهیه می‌شود ، نوع فایل تهیه شده اهمیتی ندارد می‌توان از نرم افزارهای مختلف کمک گرفت . فایل مورد نظر را به کارخانه مربوط برده و درخواست سفارش را ثبت می‌کنیم در آنجا عکس به نقشه تبدیل شده و در کمترین زمان ممکن تابلو فرش آماده خواهد شد .

 

- تابلو فرش نقش برجسته

حال که به توضیح تابلو فرش سفارشی پرداختیم بد نیست تا با تابلو فرشهای برجسته هم آشنا شویم . مانند فرش‌های گل برجسته تابلو فرش‌ها هم قابلیت تولید با برجستگی را دارند . مرحله ای در تهیه و تولید وجود دارد که پردازش نام گرفته است . پردازش قسمت آخر تولید در چینی‌جاهای نساجی ست که در آن طی آن عملیاتی پستی و بلندی در سطح فرش ایجاد می‌شود . تمام تابلو فرش‌ها حتی نوع برجسته هنگام خروج از دستگاه صاف و یک دست هستند اما جهت برجسته سازی با ورود به مرحله پردازش و قرار گرفتن در حرارت بسیار بالا الیاف مخصوصی که در آن بکار رفته شروع به ذوب شدن کرده و فرو رفتگی ایجاد می‌شود . این عملیات در نهایت زیبایی فرش را چند برابر کرده و گل‌های برجسته را شکل می‌دهد .

کلمات کلیدی مرتبط
'تابلوفرش ماشینی' , 'تابلو فرش دستبافگونه' , 'بافت تابلو فرش' , 'سفارش تابلو فرش' , 'تابلو فرش گل برجسته' , 'خرید تابلوفرش' ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید انواع فرش کاشان
تفاوت های فرش اصل با تقلبی چیست
خرید فرش دستباف
چه فرشی برای کجا مناسب تر است ؟
فرش ماشینی از کجا بخرم ؟
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه