مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

گبه فرش دستبافت

hand-made-gabbe-kashan.jpg

هر کجا پای اصالت ، زیبایی ، غنا و طرح و نگاره بی نظیر به میان می آید بی شک نام و نشانی از فرش کاشان نیز وجود دارد . فرش هایی به غایت زیبا و جذاب که با ذوق و سلیقه ایران و ایرانی هماهنگ و هم سو می باشد . در فرش های دستبافت که اولین بافته های اصیل ایرانی محسوب می شوند ، طرح ها و نگاره ها همگی رنگ و بویی از داستان ها و اعتقاداتی دارند که سینه به سینه از نسلی به نسل دیگر انتقال یافته است . هنر و وجاهت بافته های ایرانی به حدی ست که در سراسر جهان به شهرت رسیده اند و در جای جای این کره خاکی زیبایی فرش های دستبافت ایرانی نمادی از اصالت آریایی است . در کنار فرش های دستبافت ، فرش های ماشینی کاشان هم توانسته اند قدرت خود را به جهانیان به اثبات رسانده و ظرافت محصولات ماشینی در کنار قیمت ارزان دلیل خریداران است .
تمرکز مقاله در دست روی فرش های دستبافت از نوع گبه است . فرش هایی به زیبایی و جذابیت بی نظیر که یکی از اصیل ترین و زیباترین فرش های ایران زمین به حساب می آیند . هرچند اخیرا نوع ماشینی فرش های گبه در بازار عرضه می شود اما هنر و بعد معنوی فرش های دستبافت هیچ گاه جایگاه خود را از دست نخواهند داد .
فرش گبه دستبافت اولین بار توسط بافندگان خوش ذوق عشایر بافته شد و به عنوان یکی از صنایع دستی به ثبت رسید . هر چند اولین گبه های دستبافت بسیار ساده بوده اند و دارای طرح و نگاره های اولیه هستند اما امروزه فرش های گبه چه از نوع دستبافت و چه از نوع ماشینی در طرح ها و رنگ های مختلف و بسیار زیبا و منحصر به فرد تولید شده اند . فرش های گبه دستبافت به حدی ویژه و منحصر بفرد هستند که به راحتی می توانند نقطه تحول و اساس تغییر در دکوراسیون باشند . با وجود اینکه فرش های گبه در عین زیبایی خیره کننده و کاربردهای فراوان در دکوراسیون نقش اساسی ایفا می کنند ، ارزان تر بودن بافته ها و قیمت پایین محصولات مزیت دیگری برای توجه بیشتر مشتریان به این محصول می باشد .
در ادامه نوشتار با توجه به عنوان مقاله به معرفی و بحث پیرامون فرش های گبه از نوع دستبافت می پردازیم .

فرش دستبافت
اولین فرش های دستبافت به کشور ایران منصوب شده است . قدیمی ترین فرش کشف شده در طول تاریخ ، فرش دستبافی ست که پازیریک نام گرفته است . این بافته به حدی با دوام و ماندگار بوده است که پس از سالیان دراز دچار اندکی آسیب شده است . فرش های دستبافت در طول تاریخ دچار نوسانات و پویایی های زیادی شده است . در این بین طرح و نقشه و نگاره یکی از اساسی ترین تغییرات فرش های دستبافت بوده است . اولین فرش های دستبافت در طرح هایی بسیار ساده بافته می شده اند اما در حال حاضر چنان تغییراتی در طرح و نگاره ها بوجود آمده است که هر نوع طرح به تنهایی شامل چندین و چند نگاره می شود . برای نمونه فرش های گبه دستبافت از تنوع و زیبایی بسیار بی نظیری برخوردار شده اند در حالی که اولین بافته های گبه طرح هایی محدود داشته اند . ناگفته نماند که در تنوع بخشیدن به طرح فرش های گبه دستبافت ، طراحان حاضر در کارخانه های فرش کاشان که بنابر رقابت با یکدیگر در حال پیشرفت هستند ، نقش بسیار مهمی ایفا کرده اند .

فرش گبه دستبافت
برای بافت و تولید فرش های دستبافت از الیاف طبیعی استفاده می شود . در تولید گبه دستبافت هم مانند سایر فرش های دستبافت از الیاف طبیعی استفاده شده است . فرش های گبه دستبافت از جنس ابریشم و پشم می باشد اما فرش های گبه ماشینی از جنس الیاف پلی پروپیلن ، پلی استر ، bcf و فریز می باشد . قبل از شروع بافت فرش های ماشینی گبه ، لازم است الیاف هیت ست شوند . ماندگاری و بالا بردن دوام فرش های گبه بسته به هیت ست شدن یا هیت ست نشدن الیاف قبل از بافت دارد .

طرح فرش گبه دستبافت
فرش های گبه از هر نوعی که باشند در تنوع طرح و رنگ زبان زد خاص و عام بوده و در ابعاد گوناگونی تولید می شوند . تنوع فرش گبه دستبافت خصوصا فرش های گبه دستبافت فروشگاه فرش اصل به حدی ست که برای هر دکوراسیون و سبک معماری مناسبت دارد . در ظاهر فرش های گبه دستبافت بسیار شبیه به گلیم فرش هستند اما تشخیص و تمیز فرش های گبه از گلیم فرش کاری است که به راحتی از عهده متخصصین بر می آید .
عمده طرح های بکار رفته در فرش های گبه ، طرح های سنتی و اصیلی هستند که ریشه در ذهنی بافندگان عشایر دارند . از انجایی که مأمن و مکان امن عشایر طبیعت و زیبایی های آن بوده است ، تمام فرش های گبه دستبافت رنگ و بویی از گل و گیاه و هر آن چیزی را دارد که در چشم بافندگان عشایر خوش درخشیده است . تنوع رنگ های به کار رفته در فرش گبه دستبافت قابل قبول است . استفاده از 6 تا 8 رنگ اصلی در بافت یک تخته فرش دستبافت به طرح های اصیل و سنتی کمک کرده تا بیشتر و بهتر نمود داشته باشند .

شانه و تراکم فرش گبه دستبافت
در نظر داشته باشید که فرش های گبه هم مانند سایر فرش ها در تکامل و پویایی بازار فرش و قالی از بافته های کم شانه و کم تراکم شروع شده و رفته رفته بر ظرافت بافت آن ها افزوده شده است . اما با این وجود فرش های گبه دستبافت و انواع دیگر فرش های فانتزی در شانه و تراکم رده هایی پایین تر از فرش های سنتی و کلاسیک دارند . در حال حاضر رایج ترین نوع فرش های گبه دستبافت که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است ، نوع 500 شانه است که دارای تراکم 1000 می باشد .

انتخاب فرش گبه دستبافت
ما با هر سبک سلیقه و توان مالی می توانید در فروشگاه اینترنتی فرش اصل کاشان محصولی باب خانه خود انتخاب و خریداری نمایید . هنگامی که مزایای خرید اینترنتی در کنار ویژگی های بی نظیر فرش گبه دستبافت قرار می گیرند توجه مخاطبین را به خود جلب می کنند .
خرید فرش دستبافت گبه برای مکان های مختلف خانه موضوعیت دارد . اما به دلایلی مانند ارتفاع بالای نخ خاب ، نرمی الیاف و ... خرید فرش گبه دستبافت برای پذیرایی مناسب نیست در عوض این بافته جذاب انتخاب مناسبی برای پوشاندن راهرو ، قسمتی نمادین از آشپزخانه ، راه پله جلوی درب های ورودی ، کف پوش تزئینی و جلوه گاه پذیرایی ، اتاق خواب و ... می باشد . فرش های گبه دستبافت فروشگاه فرش اصل در تلفیق سنت و مدرنیته به خوبی خوش درخشیده اند و کف پوش مناسبی برای خانه هایی هستند که رنگ و بویی از مدرنیته شدن را در کنار سبک معماری سنتی دارند .

قیمت فرش گبه دستبافت
فرش های دستبافت نسبت به فرش های ماشینی گران قیمت تر و با ارزش تر هستند . علاوه بر این فرش های فانتزی به دلیل الیاف مصرفی ، شانه و تراکم ، طرح و نگاره و ... ارزان تر از فرش هایی هستند که تحت عنوان فرش های سنتی و کلاسیک بافته می شوند .
فرش گبه فروشگاه فرش اصل از بارزترین نمونه های یک تخته فرش فانتزی است که به دلیل تنوع بالا در طرح و رنگ، قیمت مناسب و ابعاد بسیار متفاوت قابلیت استفاده در فضاهای مختلف خانه را دارد . قیمت فرش های گبه فروشگاه فرش اصل نسبت به سایر کف پوش های دستبافت و ماشینی ارزان است . برای خرید یک تخته فرش گبه دستبافت زیبا ، با کیفیت و بی نظیر کافی ست وارد وب سایت فروشگاه فرش اصل شوید . وب سایت یا فروشگاه مجازی فرش اصل مکانی برای عرضه آنلاین فرش های برند اصل است . در فروشگاه مجازی یا اینترنتی علاوه بر عرضه محصولات ناب و با کیفیت در قیمت ارزان شاهد انتشار مقالات علمی و کاربردی ، در اختیار قرار دادن اطلاعاتی در رابطه با کارخانه و فروشگاه و ... می باشد .
مزیت خرید فرش گبه دستبافت از فروشگاه اینترنتی فرش اصل ، خرید محصول اطمینان بخش ، به همراه داشتن گارانتی و بیمه نامه ، انتخاب از بین جدید ترین محصولات عرضه شده و ... می باشد . مزیت خرید اینترنتی از فروشگاه فرش اصل در مقالات متعدد مورد بحث قرار گرفته است و در این قسمت با استناد به مقالات منتشره تنها توصیه می شود که خریداران تا حد امکان نیاز های خود را از فروشگاه های اینترنتی تأمین نمایند .

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
اصول نگهداری از فرش دستباف
بهترین فرش ماشینی
بهترین فرش های ارزان
گبه فرش قشقایی
فرش سایز دلخواه
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه