مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

انواع فرش دستباف درجه یک کاشان

types-kashan-handmade-carpet.jpg

شرکت فرش اصل تولید کننده فرش های دستباف درجه یک کاشان با قیمت بسیار مناسب است . هموطنان عزیز می توانند برای دیدن انواع فرش های دستباف درجه یک کاشان با شماره تلفن های زیر تماس بگیرند :
031-55583635 و 09133623789
بافت فرش در ایران دارای قدمت 2 تا 3 هزارسال قبل از میلاد است .در زمان حفاری محوطه های باستانی بین النحرین و شهر سوخته ابزار آلات و وسایل قالی بافی یافت می شود که این وسایل دارای قدمت 4 تا 5 هزار ساله هستند . سوالی که ممکن است برای هر کسی پیش بیاد این است که آیا قالی و یا قالیجه و فرش با هم فرق می کند ؟ که در جواب باید گفت بله به هر وسیله گستردنی بافته شده فرش می گویند که عبارتند از زیلو ، جاجیم ، پلاس ، گلیم ، قالی و غیره . به فرش هایی که دارای پرز می باشند قالی می گویند و تمایز بین قالی و قالیچه مساحت آن ها است . فرش هایی که داری مساحت 6 متر به بالا هستند و پرز دارند قالی نامیده می شوند و فرش هایی که دارای مساحت 6 متر به پایین هستند و پرز دارند قالیچه نامیده می شوند . بهتر است که بدانید از قالیچه های که داری مساحت یک تا یک و نیم متر هستند برای پشتی استفاده می کنند .
کارشناسان فرش معتقدند که ارزش هنری یک فرش دستبافت به میزان استفاده رنگ طبیعی ، نقشه و هماهنگی در کنار هم قرار گرفتن رنگ ها بستگی دارد . اما قیمت فرش های دستبافت بیشتر به ریز بافتی ، جنس تار و پود و پرز ، نقشه ، رنگ و جنس نخ خاب آن مربوط می شود .
فرش های دست بافت درجه یک کاشان را می توان بر اساس جنس به چند دسته تقسیم کرد :
فرش های دست بافت تمام پشم :
فرش های دستبافتی که پرز ، تار و پود آن تماما از جنس پشم است . این نوع از فرش های دستبافت کاشان به دلیل این که از جنس پشم می باشند درشت بافته می شوند . فرش خرسک که جزء کلفت ترین فرش ها می باشد از پشم بافته می شود و جزء این دسته محسوب می شود . فرش های دستبافت تمام پشم دارای مزایای از قبیل برگشت پذیری پرزها ، مقاوم بودن ، قدرت بالای جذب رطوبت ، بادوام بودن و غیره می باشد . این نوع از فرش های دستبافت سنگین و ارزان است .
فرش دستبافت چله پشم :
نوعی فرش دستبافت که چله های آن فقط از جنس پشم است .
فرش دستبافت تمام ابریشم :
فرش های دستبافتی که پرز و تار و پود آن از جنش ابریشم می باشد این نوع از فرش های دستبافت بسیار ریز بافت هستند و  دارای ارزش هنری بسیار زیادی و همچنین داری قیمت بالایی می باشند . فرش های دستبافت ابریشمی برخلاف ظاهر ظریف و نرم و نازکشان در برابر لکه ها بسیار مقاوم می باشند . یعنی اگر نوشابه ، چایی ، آب و یا هر نوع نوشیدنی دیگری بر روی آن ها ریخته شود لازم نیست نگران شوید و فقط کافی است که آن لکه را با یک دستمال مرطوب و مقداری شامپو تمیز کنید تا لکه از بین برود .
فرش دستبافت کف ابریشم :
فرش های دستبافتی که چله های آن از ابریشم و گلها از کرک است و تمام زمینه آن از ابریشم می باشد .
فرش های دست بافت گل ابریشم :
فرش های دستبافت گل ابریشم دارای چله ابریشم یا پنبه است و گاها و یا برگ های آن از ابریشم می باشد و ما بقی پرزها آن از کرک یا پشم است . این نوع از فرش های دستبافت دارای قیمت کمتری نسبت به فرش دستبافت تمام ابریشم است .
قبل از خرید فرش دستباف کاشان موارد زیر را رعایت کنید
در موقع خرید فرش دستبافت بهتر است که عیب و ایرادهای موجود در آن ها را تشخیص دهید . این عیب و ایراد ها عبارتند از :
دورگه بودن زمینه :
گاهی ممکن است که قسمت بالای فرش دارای رنگ کم رنگ تر و یا پر رنگ تری باشد . به همین دلیل بهتر است که رنگ آن ها را در نور نگاه کنید و خوب خوب به آن دقت کنید .
اندازه فرش :
اگر اندازه فاصله حاشه بالایی تا وسط ترنج با اندازه فاصله ترنج تا حاشیه پایین بیش تر و یا کمتر از 3 سانتی متر باشد از قیمت آن کم می شود .
بنابراین برای خرید فرش دستبافت درجه یک باید نکات بالا را در نظر بگیرد .
برای بافت فرش های دستبافت از دونوع گره ترکی و گره فارسی استفاده می شود که در مورد هر کدام توضیحات اجمالی را بیان می کنیم .
گره ترکی :
ظرافت فرش ها علاوه بر جنس الیاف بکار رفته در آن ها به نوع گره آن ها نیز بستگی دارد . بافت گره ترکی ابتدا مخصوص بافنده های ترک بوده است اما امروزه در بسیاری از مناطق رایج شده است . این گره ها برای فرش های ریز بافت می باشد و نیازمند وقت زیادی است . و همچین امکان جفت بافی وجود ندارد . به همین دلیل فرش های دستبافتی که با گره ترکی بافته می شوند جزء فرش های ظریف و بسیار محکم هستند .
گره فارسی :
فرش های پشمی که اغلب سنگین و درشت بافت می باشند دارای گره فارسی هستند . در گره های فارسی فقط یک طرف پرز گره می خورد و طرف دیگر آزاد می باشد . در فرش های گره های فارسی چله شل تر است و برای سفت شدن آن شانه را محکم بر روی پرزهای آن می کوبند . که با این کار پرز ها در هم فرو می روند و چله محکم می شود . در این نوع بافت امکان بافت گره های جفت وجود دارد . در فرش هایی که گره های فارسی بافته می شود نمی توان از طرح و نقشه های مینیاتوری و ظریف استفاده کرد زیرا پرز های آن درشت است .
شما می توانید برای خرید فرش دستبافت درجه یک به فروشگاه فرش اصل مراجعه کنید و از تمامی طرح های متنوع و شیک آن دیدن نمایید . فرش های دستبافت قرار داده شده در فروشگاه اصل دارای بالا ترین تنوع و همچینین بالا ترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش ماشینی طرح گبه
گبه فرش دستبافت
طرح های فرش 1000 شانه
راهنمایی در شناخت فرش ماشینی اصل
معرفی طرح های پر فروش تابلو فرش
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه