مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

تفاوت های فرش اصل با تقلبی چیست

difference-original-carpet-and-fake-carpet.jpg

امروزه خرید فرش اصل یکی از موارد مهمی است که خریداران بسیار به آن توجه می نمایند . به دلیل افزایش تولید کنندگان فرش ماشینی در اقصی نقاط کشور برخی از افراد سود جو به فکر سوء استفاده از خریداران فرش ماشینی شده اند به طوری که این افراد فرش تقلبی را به جای فرش اصل به خریداران عرضه می کنند . اما خریدارن امروزه بسیار به این نکته توجه دارند و در پی تشخیص فرش اصل از فرش تقلبی هستند و به همین دلیل ما قصد داریم تا در این مقاله شما را با تفاوت فرش اصل با فرش تقلبی آشنا نماییم تا در هنگام خرید به راحتی بتوانید از اصل بودن فرش ماشینی اطمینان حاصل نمایید .
تفاوت های فرش اصل با تقلبی چیست ؟
در وهله اول برای خرید باید به این نکته توجه کنیم که خرید فرش از شهر ایران به ویژه کاشان که به عنوان مهد فرش شناخته شده است بهترین انتخاب برای خرید فرش نسبت به فرش های خارجی خواهد بود و این موضوع خود در اصالت یک فرش و اصیل بودن آن بسیار بارز بوده و مهم می باشد . خرید فرش از شهر فرش کاشان که سالیان زیادی به قالی بافی مشغول بوده اند خود نشان از تولید محصول با کیفیت دارد و این در تشخیص فرش اصل از فرش تقلبی یک نکته مهم محسوب می شود . پس می توان کیفیت یک فرش را عاملی در تشخیص اصل بودن فرش دانست . برای بررسی این موضوع باید به برچسب پشت فرش که همان شناسنامه فرش نامیده می شود رجوع کرده و اطلاعات آن را مورد بررسی قرار دهیم . البته تنها نباید به اطلاعات شناسنامه فرش اتکا کرد و باید برای بررسی صحت موضوع خود نیز دست به کار شوید . برای این کار با توجه به مشخصات درج شده در برچسب پشت فرش ماشینی می توانید شروع به بررسی نمایید بدین گونه که در ابتدا در مشخصات شناسنامه فرش از تعداد شانه و تراکم فرش بحث می کنند . برای صحت از این موضوع ابتدا باید بدانیم که شانه به تعداد گره های موجود در عرض فرش در یک متر مربع و تراکم به تعداد گره های موجود در طول فرش در یک متر مربع از فرش گفته می شود . پس اگر شما به طور مثال فرش 700 شانه با تراکم 2550 خریداری می کنید بدین منظور است که در یک متر مربع از عرض این فرش تعداد 700 گره و در یک متر مربع از طول فرش تعداد 2550 گره وجود داشته باشد اما شمردن و بررسی این مطلب مستلزم صرف زمانی بالاست به همین دلیل برای صحت این موضوع می توانید شمارش این کار را در واحد کوچکتر یعنی در ده سانتی متر مربع انجام داده و با یک محاسبه ساده به صحت این موضوع پی ببرید .
دومین موضوع که در شناسنامه فرش درج شده و بر اساس آن می توان تشخیص داد که آیا این فرش اصل است یا نه بلکه یک فرش تقلبی است نوع الیاف به کار رفته در بافت فرش ماشینی می باشد . امروزه بهترین و مرغوب ترین الیاف برای بافت فرش های ماشینی الیاف آکریلیک می باشد که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود سبب شده به عنوان بهترین نوع الیاف شناخته شود . همین ویژگی های این الیاف در تشخیص اصل بودن فرش می تواند بهترین راهنما برای شما باشد . این الیاف دارای خصوصیاتی چون مقاومت در برابر حرارت و گرما ، انعطاف پذیری بالا ، عدم پرز دهی و ضد آلرژی بودن است که برای بررسی فرش اصل از فرش تقلبی از آن استفاده می نماییم . اگر فرش بافته شده ار الیاف آکریلیک باشد با دست گذاشتن بر روی این فرش باید نرمی و لطافت احساس شود و با دست کشیدن بر روی فرش حالت آن به حالت اولیه باز گردد به سبب ویژگی انعطاف پذیری یا برگشت پذیری این نوع الیاف و این موضوع خود مطلبی است برای تشخیص فرش اصل از فرش تقلبی چون در فرش تقلبی استفاده از الیاف های دیگر این نرمی و لطافت را ندارد و برگشت پذیری آن بسیار ضعیف می باشد .
موضوع دیگری را که می توان در تشخیص فرش ماشینی اصل از فرش ماشینی تقلبی استفاده نمود سایز فرش و ارتفاع نخ خاب آن است که در شناسنامه پشت فرش درج شده است برای بررسی صحت این موضوع در تشخیص فرش اصل می توان با یک متر یا خط کش به راحتی این اندازه گیری را انجام داد تا از درستی آن مطلع شویم .
مورد مهم مورد بررسی دیگر لوگوی برند فرش که در پشت شناسنامه فرش درج شده می باشد که اول با بررسی و پرس و جو می توان از وجود چنین برندی اطمینان حاصل نمود و پس از آن از مطرح بودن و کیفیت محصولات تولیدی در این شرکت اطمینان حاصل کرد و بر اساس این موضوع از صحت لوگوی برند فرش و اصل بودن محصول تولیدی مطمئن شد .
خرید فرش اصل
برای خرید فرش ماشینی اصل همان طور که در بالا بیان شده است بهترین انتخاب یکی از برند های مطرح در شهر فرش کاشان می باشد . یکی از تولید کننده و عرضه کننده های معتبر در کاشان شرکت فرش اصل بوده که با تولید انواع فرش های ماشینی در طرح و رنگ متفاوت توانسته در میان خریداران فرش ماشینی به جایگاه ویژه ای دست یابد . این فروشگاه با تولید محصولات خود در بالا ترین درجه کیفی و نازلترین قیمت توانسته فرش ماشینی اصل کاشان را به عموم خریداران عرضه نماید . این فروشگاه با ایجاد امکان خرید به صورت حضوری و خرید به صورت اینترنتی شرایط برای خرید فرش اصل را برای تمامی خریداران در سراسر کشور مهیا نموده است .

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انواع لکه بری فرش
بهترین فرش برای اتاق خواب
بازار اینترنتی خرید فرش دستبافت کاشان
انواع فرش ماشینی ایرانی و فرش دستباف ایرانی
راهنمای خرید فرش دستباف اصل ایرانی
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه