مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

فرش دستبافت اصل کاشان

kashan-original-handmade-carpet.jpg

ایران جزء یکی از کشور های نمونه در تواید محصولات نساجی می باشد که از زمان های گذشته تاکنون نیز سهم بزرگی در تولید انواع محصولات بافته شده با نخ و پشم و فرش های دست بافت داشته است . هر ملتی دارای یک هنر می باشد و درباره ایران می توان گفت که هنر اصیل ایرانی ، فرش دستبافت می باشد . فرش های دستبافت جزء کالا های بسیار مهم در صادرات کشور می باشد .
فرش دستبافت چیست ؟
محصولات نساجی و فرش جزء کالا های می باشند که از گذشته تا به امروز اهمیت زیادی در زندگی ما داشته اند . زیرا استفاده از آن ها به ایجاد حس آرامش و آسایش انسان ها کمک شایان می کند . در این بین فرش های دستبافت جزء پر طرفدار ترین و زیبا ترین فرش ها می باشد و همچنین جزء فرش های نفیس ایرانی هستند . کلمه فرش یک کلمه عربی است به معنی گسترده که به پلاس و قالی اطلاق می شود . بنابراین می توانیم بگوییم که منظور از فرش دست بافت زیر اندازی که با تار و پود و به وسیله ی دست بافته می شود .
تاریخچه فرش دستبافت
فرش و قالی در ایران دارای تاریخچه کهنی می باشد که در حال حاضر بهترین و زیبا ترین آن ها به دست هنرمندان ایرانی بافته می شود و در دنیا به معرض نمایش در می آید . با وجود این که اولین فرش گره دار در سال 1328 شمسی به عنوان چادر صحرانشینان و یا پوشش اسب مورد استفاده قرار گرفت و بعد از آن در تولید این محصول با پیشرفت زیادی مواجه شدیم . پژوهشگران و محققان بر این باورند که آغاز شکوفایی فرش دستبافت در ایران و در قرن 16 و 17 میلادی صورت گرفته است .
در میان فرش های دستبافتی که طول تاریخ بافته شده است می توان به موارد زیر که از مهم ترین آن ها می باشند اشاره کرد :
قالی پازیریک : این فرش دارای قدمت 2500 سال می باشد و دارای اندازه 210 در 183 سانتی متر است و همچنینی حدود 3600 گره در آن وجود دارد .
فرش بهارستان : این فرش بسیار نفیس می باشد و مربوط به زمان خسرو پرویز است به همین دلیل به آن فرش بهار خسرو نیز گفته  می شود .
قالی دستبافت عصر صفوی : این فرش نیز یکی از قالی های بسیار زیبای دست بافت می باشد که نشان دهنده نبوغ و خلاقیت هنرمندان دوره صفویه است . در این دوره هنرمندان حدود 1500 تخته فرش از خود بر جای گذاشته اند .
قالی ترنج منظره حیوانات : این فرش دارای زمینه قرمز رنگ و طرح های بسیار زیبا می باشد برای بافت آن از نخ ابریشم استفاده کرده اند و همین امر باعث محبوبیت بسیار زیاد آن شده است .
قالی چلسی : این فرش یکی از زیبا ترین فرش ها در جهان می باشد که اکنون در موزه ویکتوریا و آلبرت لند از آن نگهداری می شود .
فرش دستبافت اصل کاشان
بافت فرش در بعضی از شهر های ایران با هنر نمایی و دقت بالاتری انجام می گیرد و این  امر باعث شهرت آن شهر شده است  . در بین تمامی تولید کننده های فرش در ایران فرش دستباف کاشان جزء پر طرفدارترین و محبوب ترین فرش در کل ایران و جهان است . فرش های دستبافت اصل کاشان دارای رنگ و طرح بسیار متنوعی است . علاوه بر این ، فرش های دستبافت کاشان از زیبایی و کیفیت بسیار بالایی برخور دار می باشد و این موجب شده است که خرید و فروش آن ها از گذشته تا امروز توسط مشتریان از محبوبیت و رونق بالایی بر خوردار شود . بر روی فرش های دستبافت کاشان طرح و نقشه های بسیار نفیس و ظریفی اعمال می شود و همین امر موجب محبوبیت آن ها شده است . کاشان در دوران صفویه یکی از بهترین و فاخرترین مراکز تولید فرش دست بافت بوده است .
مقاله مربوطه : شناخت فرش دستباف اصل کاشان
فرش های دستبافت کاشان به صورت کلی دارای سه قالب افشان ، خشتی و ترنج می باشند . که از پر طرفدار ترین آن ها قالب ترنج است . قالب های ترنح دارای حاشیه های پهن در اطراف و طرح دایره یا بیضی در میانه هست . فرش های دستبافت با فرش های ماشینی دارای تفاوت های بسیار زیادی می باشد . فرش های دستبافت هم از نزدیک و هم از دور دارای جلوه بسیار زیبایی می باشد . همچنین از شاخصه های برجسته آن ها می توان به تقارن رنگ در آن ها اشاره کرد . ازطرفی فرش های دست بافت دارای پرز های درخشنده با انعطاف پذیری بالای می باشند و در برابر شستشو و پا خوردگی بسیار مقاوم می باشد .
جنس فرش های دستباف اصل کاشان از پشم طبیعی است و گاهی برای زیباتر جلوه دادن آن از ابریشم در بین آن ها استفاده می کنند . الیاف پشم ، عایقی بسیار عالی برای زمستان و خنک کننده ای بی نظیر برای فصل تابستان است و همین الیاف در قالی های دستباف کاشان است که آن ها را از قالی های دستباف دیگر شهرها متمایز می کند .
یکی از موارد دیگری که سبب وجه تمایز قالی های دستباف کاشان با دیگر شهرها می شود ، این است که در حین بافت ، پرزهای آن را قیچی می کنند و برش می دهند ولی در شهرهای دیگر بعد از بافت فرش و در مرحله پرداخت قالی ، پرزها را برش می دهند .
قالی دستباف کاشان با رنگ لاکی تولید و بافته شد ولی امروزه از رنگ های کرم ، سرمه ای ، سبز مله ای ، آبی الماسی نیز بهره می برند .
 طرح و نقشه های که در فرش های دستبافت کاشات بکار می رود عبارتند از : طرح افشان ، قالی شاه عباسی ، طرح درختی ، طرح قابی ، طرح گل فرنگ ، طرح محرابی ، طرح گلدانی ، طرح هندسی ، طرح اقتباسی ، قالی اسلیمی ، طرح بته جقه ، طرح شکارگاه ، طرح ترکمن و بخارا ، طرح ماهی درهم ، طرح محرمات ، طرح ایلی ، طرح آثار باستانی و ابنیه اسلامی و طرح تلفیقی .
شما می توانید برای خرید فرش ها دست بافت کاشان به فروشگاه فرش اصل مراجعه نمایید . 

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش ترک کودک جدید
ارسال رایگان فرش ماشینی
انواع طرحهای فرش ماشینی
بهترین فرش ماشینی 1200 شانه کاشان
خرید فرش دستباف کاشان
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه