مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

قیمت فرش دستبافت کاشان 9 متری

handmade-carpet-9-meters.jpg

برای بررسی قیمت فرش های 9 متری دستباف کاشان ، 6 متری و 12 متری به سایت فرش اصل مراجعه کنید و یا با شماره 03155583635- 09133623789 تماس بگیرید .
فرش های دستباف و ماشینی کاشان
محبوب ترین کف پوش ها برای صاحب خانه ها خصوصا ایرانیان هستند . تا سال 1350 که اولین کارخانه های تولید فرش ماشینی در کاشان تأسیس شد محبوبیت و استفاده از فرش ها تا این حد شناخته شده نبود چراکه قیمت فرش های دستبافت به حدی بالا بوده که از توان خرید بسیاری از صاحب خانه ها خارج بوده و این کالا باب استفاده در خانه اعیان و اشراف بوده است . در سال 1350 اولین کارخانه تولید فرش ماشینی در شهرک صنعتی راوند در اطراف شهر کاشان راه اندازی شد و ابتدایی ترین فرش های ماشینی را وارد بازار کرد . حتی در آن زمان هم تولید کننده فرش های ماشینی تصور نمی کرد که تا این حد از محصول تولیدی وی استقبال شود ، در حالی که فرش های ماشینی برای خریداران به عنوان بهترین جایگزین برای فرش های دستبافت شناخته شد . با وجود آنکه خرید فرش های ماشینی و استقبال از آن بسیار زیاد و غیر قابل پیش بینی بود ، فرش های دستبافت اعتبار و ارزش خود را در بازار از دست نداده و هنوز هم قالی های دستبافت کاشان در خانه اعیان و اشراف جایگاه ویژه ای دارند . هرچند خریداران فرش های ماشینی را به علت قیمت کم تر مورد تقاضا قرار می دهند ، اما فرش های دستبافت نیز مشتریان خاص خود را از دست نداده است .
قیمت فرش های دستبافت به موارد متعددی وابسته است که آگاهی از این موارد و نحوه تعیین قیمت در انتخاب و خرید برای ما موثر خواهد بود . ابعاد قالی های دستباف بر قیمت آن تاثیر بسزایی دارد . برای مثال قیمت فرش دستباف 9 متری کاشان از قیمت فرش دستباف 12 متری پایین تر است که در ادامه در مورد قیمت قالی های دستباف بیشتر توضیح می دهیم .
قیمت فرش های دستبافت
واضحا می دانیم که فرش های دستبافت از فرش های ماشینی گران تر هستند . دلایل مختلفی برای قیمت گذاری در هر محصولی وجود دارد اما مهم ترین آن ها را در این قسمت مورد بررسی قرار می دهیم . به یاد داشته باشید که در بررسی تعیین قیمت فرش های دستبافت 9 متری کارخانه فرش اصل به عنوان کیس یا نمونه در نظر گرفته شده اند چراکه کیفیت و زیبایی محصولات بسیار بالاست و فرش های 9 متر بیشترین فروش را در بین محصولات به خود اختصاص داده اند .
1- مواد اولیه که شامل نخ خاب ، نخ تار و نخ پود هستند بیشترین سهم قیمت فرش را توضیح می دهند . عمده فرش های دستبافت در نخ تار و پود مشترک هستند اما هرچه کیفیت الیاف و کیفیت رنگ و زیبایی و درخشندگی نخ خاب بیشتر باشد قیمت محصول بیشتر خواهد بود . هرچه ابعاد فرش بزرگ تر باشد ، مواد اولیه مصرفی بیشتر بوده و تولید کننده نیازمند هزینه بیشتری  جهت تولید خواهد بود . از این رو فرش های 6 متر نسبت به فرش های 9 متر مشابه ارزان تر و فرش های 9 متر ، نسبت به فرش های 12 متر مشابه گران قیمت تر خواهد بود . 
2- فرش های دستبافت ظرافت بافت و ریز بافی خاصی دارند . از این رو طرح هایی که برای فرش های دستبافت در نظر گرفته می شود دارای نگاره های اصیل ، شلوغ و ظریف هستند و می دانیم نقشه هایی که بنا بر داشتن نگاه های پر پیچ و خم زیباتر تشخیص داده شوند ، گران قیمت تر خواهند بود . نمی توان فرش دستبافتی با نگاره های درشت و طرح های خلوت یافت . چراکه ارزش هنری این محصولات به شلوغی طرح بستگی دارد .
3- زمان مورد نیاز برای بافت فرش های دستبافت بسیار بیشتر از فرش های ماشینی است . از طرفی یک تخته فرش 6 متر زمان کم تری برای بافته شدن نسبت به یک تخته فرش 9 متر لازم دارد . به همین ترتیب هرچه ابعاد فرش بیشتر باشد و مساحت فرش بالا تر رود زمان مورد نیاز بافته شدن بیشتر بوده و گران قیمت تر خواهد بود .
خرید فرش دستبافت 9 متر به قیمت مناسب
در بالا اشاره شد به این موضوع که فرش های دستبافت پس از بافته شدن به دست دلالان سپرده شده و دلالان یا واسطه گران مسئولیت حمل و انتقال فرش های دستبافت را از کارگاه یا منزل بافنده به کارخانه دارند . در این حین به علت عدم هیچ گونه نظارتی سود واسطه بصورت غیر منطقی ارزش گذاری شده و به میزان زیادی بر قیمت محصول می افزاید . این روال بار دیگر هنگام ورود فرش دستبافت 9 متر به بازار های فیزیکی رخ می دهد . حال انکه فروشگاه اینترنتی فرش اصل با حذف هر دو واسطه و خرید مستقیم فرش های دستباف از بافندگان و عرضه مستقیم در فروشگاه اینترنتی خود ، تا حد زیادی قیمت فرش های 9 متری را کاهش خواهد داد . برای داشتن فرش ماشینی 9 متر به قیمت مناسب و ویژگی های فنی و ظاهری اعلا وارد فروشگاه اینترنتی فرش اصل شده و از بین محصولات ناب ، انتخاب نمایید .
فرش های دستبافت
بافت فرش های دستبافت به حدی تاریخی است که بررسی سیر تحول آن زمان زیادی را طلب می کند . فرش های دستبافت طی روندی بسیار آهسته اما پیوسته و طولانی انجام گرفته و منشأ تولید و بافت این محصولات ، فرش هایی بودند که توسط عشایر و روستاییان به کمک پشم و کرک حیوانات پرورش داده شده توسط عشایر به سبک و سیاق سنتی بافته می شده اند . اولین بافته ها که شروعی برای تولید فرش های دستبافت زیبا و جذاب امروزی هستند ، کف پوش هایی بودند با الیاف ریسیده شده از دل طبیعت ، بر دار های قالی بافته می شدند که توسط مردمان روستا ساخته شده بود و در مقابل دستگاه های و ماشین الات بافت امروزی بسیار ساده و ابتدایی می نمودند . طرح های ایجاد شده بر روی فرش های دستبافت آن دوران از ذهن و تجسمات بافندگان نشئت می گرفت و زیبا آن که در ذهن بافنده چیزی جز طبیعت و برگ و درخت و حیوانات و ... وجود نداشته است .
رفته رفته دار های قالی پیشرفت کرد و الیاف به عنوان مواد اولیه رنگ و رویی جدید گرفت . ریسیده شدن نخ هایی که به عنوان نخ خاب م.ورد استفاده قرار می گرفتند ، توسط دستگاه از طرفی و داشتن طرح و نقشه از پیش تعیین شده از طرف دیگر فرش های دستبافت را زیبا تر و جذاب تر نمود . برای خلق یک اثر هنری هیچ محدودیتی وجود ندارد و از این رو فرش های دستبافت روز به روز در حال پیشرفت و زیبا تر شدن هستند .
مانند هر اثر هنری دیگری ، فرش های دستبافت نیز به عنوان بهترین صنایع دستی ایران در جهان به شهرت رسیده اند . فرش های دستبافت در حال حاضر با فرش های دستبافت در زمان های گذشته تغییرات زیادی داشته اند . در واقع درحال حاضر فرش های دستبافت تحت برند های تولید فرش ماشینی به فروش می رسند و دلیل آن هم لزوم مرحله آهار و پرداخت برای فرش های دستبافت است که منجر به زیبا تر شدن و جذاب تر شدن بافته می شود .
مرحله پردازش در فرش های دستبافت 9 متری
 فرش ها چه از نوع ماشینی و چه از نوع دستبافت قبل از وارد شدن به بازار های فرش و قالی مرحله ای را تحت عنوان مرحله آهار ، پردازش یا پرداخت از سر می گذرانند و چون این مرحله در کارخانه های فرش بافی انجام می شود فرش های دستبافت پس از بافته شدن در کارگاه ها یا خانه ها وارد کارخانه شده و از مرحله آهار عبور می کنند . فرش های دستبافت توسط دلالان از بافندگان خریداری شده و به کارخانه سپرده می شوند . در این قسمت است که اختلافات قیمتی بالایی را شاهد خواهیم بود که در ادامه توضیح داده خواهد شد . در کارخانه فرش اصل که مرحله آهار بسیار جدی گرفته شده است ، فرش از جهات مختلفی مانند قرینگی طرح و رنگ ، صحیح بودن ابعاد با در نظر گرفتن واریانس اندک ، عدم نخ دررفتگی و خطا در بافت ، عدم تکرار بافت ، تطبیق شانه و تراکم و ... با اهداف از پیش تعیین شده و ... مورد بررسی قرار می گیرد . نقص در هر کدام از ویژگی های فنی یا ظاهری از نظر متخصصین پردازش دور نبوده و در صورت امکان رفع خواهد شد اما اگر عیب غیر قابل رفع باشد به هیچ وجه وارد بازار نخواهد شد چرا که تخصص تولید کننده فرش اصل ، ارائه و عرضه فرش های دستباف درجه یک و ناب است . با این وجود ممکن است کارخانه های دیگر فرش های عیب دار خود را تحت گرید های دو یا سه وارد بازار نمایند .

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
لیست انواع فرش ماشینی
راهنمایی در شناخت فرش ماشینی اصل
خرید فرش ترک
انواع طرحهای فرش ماشینی
فرش های مدرن و فانتزی جدید
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه