مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

بهترین فرش ماشینی

best-carpet.jpg

شهر کاشان که زادگاه و صاحب بهترین فرش ماشینی و معروف‌ترین برندها ست . همان‌طور که پیداست این نوع قالیها بر خلاف فرش دستبافت با استفاده از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات تولید می‌شود . عنوان فرش کاشان نمادی از قدرت و بهترین است اما در صورت عدم رعایت برخی موارد، نام قالی کاشان به معنای بهترین نخواهد بود. بسیار مهم است که قبل از خرید فرش با انواع آن آشنا بشویم تا بتوانیم انتخابی صحیح داشته باشیم . فرش ماشینی به چهار دسته پشمی، آکریلیک، پلی‌استر و پلی‌پروپیلن تقسیم می‌شود .

ویژگی‌هایی ازجمله تراکم بالا و ریزبافت بودن، استانداردها و دوخت عالی، داشتن شناسنامه از کارخانه و طرح با اصالت و غیره نشانه‌هایی از فرش خوب است . فرشهای ماشینی ازنظر کیفیت، دوام و بافت دارای درجه‌بندی‌های یک، دو و سه هستند . درجه‌ بندی فرشها در حین پرداخت مشخص می‌شود اگر قالی دارای عیب باشد قالی درجه دو اگر ایرادات زیاد باشد درجه سه خواهد بود . در قسمت پردازش نخ‌های خاب برش زده و یکدست می‌شوند، فرش درجه یک فرشی ست که بعدازاین مرحله راه‌راه و زبر نباشد .

مشخص است که بهترین فرش باید درجه یک باشد، ساده‌ترین راه برای تشخیص خوب بودن قالی لمس آن و حس کردن صافی و عدم زبری و فرورفتگی در سطح آن است . در ادامه این متن به بهترین و پرفروش ترین فرش ماشینی می پردازیم تا شما بتوانید ان را مطالعه کنید و برای خریدهای خود حتما این مولفه ها را در نظر بگیرید .

 

1- بهترین تراکم برای فرش ماشینی

در ابتدا توضیحی مختصر در مورد شانه و تراکم ارائه داده و بعد در مورد ویژگی‌های تراکم فرش خوب صحبت خواهیم کرد . به تعداد گره‌های موجود در هر متر عرض قالی شانه و به تعداد گره‌های موجود در هر متر طول قالی تراکم گفته می‌شود. هر چه تراکم آن بیشتر باشد ریزبافت‌تر و پر شباهت تر به قالی دست‌بافت به نظر خواهد رسید . از طرفی هر چه قالی متراکم‌تر باشد سنگین‌تر بوده و به علت کاربرد مواد اولیه و صرف زمان بیشتر گران‌تر خواهند بود .

با توجه به توضیحات ارائه‌شده بهترین فرش ماشینی ، فرشی نیست که بسیار متراکم باشد بلکه باید تراکم، وزن و درعین‌حال قیمت مناسبی داشته باشد . فرش 700 شانه را می‌توان به‌عنوان بهترین نوع قالی ازنظر تراکم عرضی در بین فرشهای ماشینی نام برد چراکه علاوه نسبت به فرش 500 شانه بافت زیباتر و نسبت به فرش 1000 شانه و 1200 شانه وزن کمتر و قیمت مناسب‌تری دارد . فرش ماشینی 1200 شانه گران‌ترین قالی ماشینی در بازار است .

 

2- بهترین نخ برای فرش ماشینی

به‌طورکلی قالی از سه نوع نخ بانام‌های تار، پود و خاب بافته می‌شود. از نخ خاب جهت بافت گره و رنگ و لعاب فرش استفاده می‌شود. نخ خاب به دور نخ پود گره‌خورده و تعیین‌کننده‌ترین نوع نخ است . انواع نخ خاب را می‌توان در غالب: 1) نخ آکریلیک 5/10 دولا صد درصد آکریلیک، 2) مخلوطی از نخ آکریلیک و پلی‌پروپیلن (که ترکیبی از الیاف آکریلیک و پلی‌پروپیلن است). 3) صد درصد پلی‌پروپیلن (یا بی سی اف) 4) پلی است یا ابریشم مصنوعی . به عبارتی نخ‌های غیرترکیبی که یک دسته بوده شامل نخ‌های پنبه، پشم، آکریلیک، پلی‌پروپیلن، ویسکوزه و غیره می‌باشد .


نخ‌های ترکیبی مخلوطی از دو یا چند الیاف است و تولید ساختار و ویژگی‌هایی متفاوت از نخ‌های غیرترکیبی دارد. دارای استحکام و تنوع رنگی بیشتری نسبت به حالت غیرترکیبی هستند . معمولاً از نخ خاب مصنوعی در فرش‌ ماشینی آکریلیک استفاده می‌شود، درفروش پلی‌پروپیلن و نخ تار و نخ خاب از جنس بی سی اف و در فرشهای پشمی و آکریلیک از نخ صد درصد پنبه استفاده می‌شود . زیبایی و دوام فرش به نخ خاب و نوع بافت آن بستگی دارد.

 

3- بهترین طرح برای فرش ماشینی

مهم‌ترین قسمتی که در ظاهر قالی به چشم می‌خورد و در انتخاب دکوراسیون باید به آن توجه شود طرح و رنگ فرش است. با پیشرفت تکنولوژی و جهانی‌شدن شاهد رشد بیشتر فرشها با طرح‌های مدرن و غیر سنتی هستیم اما بااین‌حال بازهم طرح‌های سنتی جایگاه خود را حفظ کرده و طرفداران خود را دارند . هنوز هم کماکان در بهترین فرش‌ ماشینی طرح‌های افشان با عدم قرینگی و طرح‌های پراکنده ، طرح گل فرنگ که در مجموعه فرشهای کلاسیک و زیبا با محوریت گلدان‌های فرنگی و گل‌های طبیعی جایی دارند ، طرح خشتی در قالب‌بندی‌های منظم و شبکه شبکه که هر خشت طرح و رنگ مخصوص به خود را دارد ، هنرنمایی می‌کنند .

 

4- پرفروش‌ترین فرش ماشینی

در حال حاضر پرطرفدارترین فرش ماشینی ، فرشی ست که با نخ خاب آکریلیک بافته‌شده است. آکریلیک الیافی شبیه به پشم دارد که نرمی و لطافت خاصی به قالی می‌بخشد . فرش آکریلیک با کیفیت و ماندگاری بالا نسبت به سایرین قیمت بالاتری هم دارد . در اثر رطوبت، پاخوردگی ، آفتاب و نور مقاومت خود را از دست نمی‌دهد و الیاف بافته‌شده در آن آب رفتگی ندارند . فرش ماشینی آکریلیک آلودگی را جذب نمی‌کند و در صورت نفوذ گردوغبار با یک جاروکشی ساده قالی تمیز خواهد شد .

کلمات کلیدی مرتبط
'بهترین فرش ماشینی' , 'رتبه بندی فرش ماشینی' , 'بهترین نخ فرش' , 'پر فروش ترین فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش لوکس و عالی
انواع فرش ماشینی ایرانی و فرش دستباف ایرانی
فرش ماشینی ابعاد بزرگ یکپارچه کاشان
خرید فرش برای جهیزیه
خرید فرش 1200 شانه و مشخصات آن
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه