مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

ابعاد فرش ماشینی و تاثیر آن در قیمت فرش

size-carpet-kashan.jpg

استفاده از کف پوش از قدیم کاربرد داشته است . استفاده از برگ و پوست حیوانات آن هنگام که انسان های اولیه زندگی می کرده اند گواهی بر این ادعا ست . مدتی گذشت تا فرش و قالی به عنوان برترین کف پوش انتخاب و مورد استفاده قرار گرفت . رفته رفته شکل و شمایل فرش ها تغییر یافته و انواع و اقسام فرش ها در سایز ها و ابعاد گوناگون بافته شد .
شرکت فرش اصل تونسته است فرش ماشینی کاشان را در ابعاد و اندازه های مختلف تولید و روانه بازار کند .
با گسترش شهرنشینی و آپارتمان نشینی شاهد آن بودیم که ابعاد فرش های ماشینی کوچک تر شد . سیر تاریخی فرش ها نشان می دهد که تقاضا برای فرش های ماشینی بزرگ در گذشته رواج بیشتری داشته است اما امروزه عمدتا خرید فرش های 9 متری و فرش های 6 متری کاشان بیشتر می باشند .
ابعاد فرش های ماشینی کاشان
 محصولات ماشینی در ابعاد استاندارد و غیر استاندارد تولید می شوند ؛ از فرش هایی با اندازه های روپشتی و پادری گرفته تا ابعاد و اندازه هایی که برای مکان های عمومی مانند مساجد ، زیارتگاه ها ، سالن های کنفرانس و نمایش و ... مناسب هستند . ابعاد و اندازه فرش ماشینی در تعیین کاربرد ان بی تأثیر نیست . برای مثال عمدتا فرش های بزرگ پارچه کاشان که در کیفیت  و دوام بی نظیر هستند برای مکان های عمومی که رفت و آمد زیاد است مورد استفاده قرار می گیرند و فرش های کوچک تر برای خانه ها مناسب هستند .
از همین رو تولید کنندگان ابعاد را در میزان شانه و تراکم هم لحاظ کرده اند . برای نمونه فرش های 6 متر و 9 متر و 12 متر کاشان که اندازه و ابعاد استاندارد هستند ، در شانه و تراکم های مختلف از 700 شانه تا 1200 شانه تولید می شوند اما فرش های بزرگ پارچه در شانه 500 و 700 تولید می شوند چراکه فرش های بزرگ پارچه در شانه و تراکم بالا کابردی نیست . از طرف دیگر ابعاد فرش ماشینی در تعیین قیمت هم بی تأثیر نیست چراکه سایز فرش مستقیما با مواد اولیه مورد استفاده در ارتباط است .

انواع فرش های ماشینی بر اساس ابعاد
در اصول زیبایی شناسی می بینیم که پوشاندن تمام خانه با فرش کار صحیحی نیست و باز بودن و داشتن فاصله بین دیوار و لبه های فرش بر زیبایی می افزاید . انتخاب ابعاد و اندازه صحیح به میزان زیادی در دکور موثر بوده و زینت فضا را تکمیل می کند .
اندازه های اصلی فرش ماشینی :
همانطور که در ادامه خواهیم دید ، اندازه هایی که اندازه اصلی فرش های ماشینی نام دارند شامل فرش ماشینی 6 متری ( 2 * 3 ) ، فرش ماشینی 9 متری ( 3.5 * 2.5 ) و فرش ماشینی 12 متری ( 4 * 3 ) ارائه می شود و 1.5 * 2.25 متری ، 1.5 * 1 متری ، 2 * 1 متری ، 3 * 1 متری و 4 * 1 متری هستند که شرکت فرش اصل کاشان تمامی این ابعاد را در بهترین کیفیت و زیباترین طرح ها ارائه می دهد .
اندازه های فرعی فرش ماشینی :
مورد دیگر اندازه های فرعی است که شامل قالیچه ها ، فرش های گرد و بیضی ، فرش های پادری ، کناره ها ، روپشتی و ... می باشد . این فرش ها هر کدام اندازه هایی خاص دارند . به علت عدم اندازه واحد تحت عنوان اندازه های فرعی شناخته می شوند .
1- قالی : معروف ترین فرش ماشینی ، قالی ها هستند . قالی به آن دسته از محصولاتی گفته می شود که دارای مساحت 6 متر و یا بیشتر هستند . ابعاد رایج قالی ها بدین شرح است : 2×3، 5/2×5/3، 3×4، 5/3×5، 4×6، 5×7، 6×10 متر و… .
2- قالیچه : از نظر مساحت و اندازه پس از قالی ، قالیچه است . قالیچه محصولی است به مساحت حداقل ۳ متر مربع که اندازه عرض آن از 40/1 متر تا 55/1 و اندازه طول ان از 20/2 متر تا 35/2 متر می باشد .
3- زرع و نیم : فرشی است کوچک تر از قالیچه که عمدتا دارای عرض 1/15-1 متر و طولی 1/65 – 1/50 متر می باشد .
4- زرع و چارک : مورد دیگر که از زرع و نیم زرع هم کوچک تر است ، چارک نام دارد . ابعاد این چارک ها به عنوان نوعی فرش 80×130 سانتی متر است .
5- دو ذرع : نوعی فرش که در دسته قالیچه ها قرار دارد . ابعاد دو زرع 2٫1*1٫35 متر است .
6- پرده ای : اندازه این گونه فرش ها معمولاً 2/5×5/2 متر است . این نوع محصولات ، فرش هایی هستند که در راهرو ها ، ورودی اتاق های بزرگ و یا سالن ها گسترانده می شوند .
7-کلگی : ابعاد فرش های کلگی 5/1×3، 70/1×3، 2×5/3 متر بوده و بافت این محصول در فرش های ماشینی به چشم نمی خورد .
8- خرک ، پشتی یا پادری : که کوچک ترین بافته ها هستند و عرض آن ها کم تر از یک متر است .
9- کناره : نوعی فرش دارای طول زیاد و عرض کم . از کناره ها برای پوشاندن راه رو ها و لبه ها و .. استفاده می شود .
10- پادری : نوعی از پادری ها هم هستند که با داشتن ابعاد 50×70 ، برای پاگرده ها و مواردی مشابه مورد استفاده قرار می گیرند .
11- فرش بیضی و فرش دایره : بافت این محصولات نیازمند مهارت و دستگاه های مخصوص است . فرش های گرد یا فرش های بیضی بر اساس نقشه هایی متفاوت از سایر محصولات بافته شده و در سایز های مختلف از پیش تعیین شده تولید می شوند .
لازم به ذکر است که چه در فرش های دستبافت و چه در فرش های ماشینی وجود اختلاف چند سانتی متری بین بافته با سایز از پیش تعیین شده طبیعی و قابل چشم پوشی است اما اگر اختلاف سایز بیش از چند سانت باشد ، در فرش تحت عنوان عیب لحاظ شده و از درجه و گرید فرش می کاهد .
رابطه قیمت فرش ماشینی با ابعاد
فرش‌های ماشینی با ابعاد مختلف توسط دستگاه های مختلفی تولید می شوند . برخی ابعاد دیگر متداول نیستند مانند ابعاد 24 متر یا 12 متر و برخی ابعاد بسیار پر مخاطب و پر متقاضی هستند مانند فرش های 9 متر و 6 متر .
وجود اختلاف قیمت در فرش های کاشان با ابعاد مختلف واضح و منطقی است . این اختلاف قیمت در حالی است که فرش ها در ابعاد مختلف که همگی از جنس نخ خاب اکرولیک هیت ست شده بوده و در داشتن طرح و نقش نیز می توانند مشترک باشند . پس دلیل این اختلاف قیمت در چیست ؟ بی شک یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت ، مواد اولیه مصرفی است . مشخص است که هرچه فرش دارای ابعاد بیشتر باشد ، نیازمند مواد اولیه بیشتری هم خواهد بود . حال آنکه موارد موثر بر تعیین قیمت شامل : جنس مواد اولیه ، میزان مواد اولیه مصرفی ، دستگاه بافت ، نقشه و نگاره ، شانه و تراکم ، روش عرضه ، برند و ... می باشد . در میان موارد تعیین کننده قیمت برخی از موارد مانند دستگاه بافت ، نیروی بکار رفته در بافت ، زمان صرف شده جهت تولید و ... که در تعیین قیمت اثر گذار هستند عامل اصلی اختلاف قیمت در محصولات مورد بحث مقاله می باشند . 
با این حال می توان فرش های ماشینی در ابعاد مختلف را به قیمت ارزان و مطلوب از فروشگاه فرش اصل خریداری نمود . کافی است روش خرید را از نوع مستقیم انتخاب نماییم تا با کوتاه شدن هرچه بیشتر مسیر عرضه از مقرون به صرفه بودن و قیمت ارزان فروشگاه های اینترنتی بهره مند شویم . در فروشگاه اینترنتی فرش اصل علاوه بر اندازه های موجود می توانید فرش با اندازه و ابعاد دلخواه خود را سفارش دهید .
ابعاد سفارشی فرش ماشینی
برای فرش ماشینی از نوع سفارشی هم ابعاد خاصی وجود دارد . شما طرح و نگاره مورد نظر را انتخاب کرده و در فروشگاه اینترنتی فرش اصل  ، ابعاد فرش را از قالیچه گرفته تا ابعاد بسیار بزرگ سفارش دهید . این شرکت ، توان تولید فرش های نامتقارن را نیز دارد . از آنجایی که ابعاد سفارشی فرش سایز ها و ابعادی هستند که در بازار یافت نشده و در بین محصولات موجود تولید کننده وجود ندارند ، ابعاد فرش های سفارشی شامل موارد زیر است :
فرش های ماشینی 4 متر ، فرش های ماشینی 15 متر ، فرش های ماشینی 18 متر ، فرش های ماشینی 20 متر ،  فرش های ماشینی 24 متر و ... . سفارش می تواند در هر نقشه ، شانه و تراکمی انجام گیرد .

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
بهترین فرش ماشینی
فرش ماشینی ابعاد بزرگ یکپارچه کاشان
راهنمایی در شناخت فرش ماشینی اصل
برتری تابلو فرش دستباف
فروشگاه اینترنتی فروش فرش 1000 شانه
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه