مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

راهنمای خرید فرش دستباف اصل ایرانی

buy-handmade-original-carpet.jpg

کشور ایران در زمینه تولید انواع فرش های دستباف سرآمد بوده است و کارشناسان فرش ، از قالی دستباف ایرانی به عنوان بهترین کف پوش یاد می کنند . خرید فرش دستباف علاوه بر زیبایی بی نظیر ، یک نوع سرمایه نیز تلقی می شود . با وجود قیمت بالای قالی های دستباف ، این فرش ، همچنان محبوب همگان است . دلیل این همه محبوبیت چیست ؟ امروزه خرید فرش های دستباف اصل یک چالش شده است و دغلکارانی در بازار فرش وجود دارند که فرش های تقلبی را به جای قالی های دستباف نفیس به فروش می رسانند و از این طریق ، سودهای کلانی به دست می آورند . ما در این مقاله ، مطالبی مفید در مورد فرش های دستباف بیان می کنیم تا خریداران این فرش های نفیس ، با چالش روبرو نشوند .
دلیل برترین فرش های دستباف نسبت به فرش های  ماشینی چیست ؟
ویژگی فرش های دستباف و برتری آن نسبت به فرش ماشینی
1 . الیاف طبیعی مانند پشم و ابریشم در بافت نخ خاب قالی های دستباف به کار می رود . برخی از الیاف مصنوعی که برای بافت فرش های ماشینی استفاده می شود ، حساسیت زاست و مواد شیمیایی دارند و از نظر دوام و مقاومت هم قابل مقایسه با الیاف طبیعی نیستند . قالی های دستباف ایرانی ، با الیاف طبیعی از جمله ، پشم ، کرک و در برخی مواقع ابریشم بافته می شوند . الیاف پشم نسبت به بقیه الیاف ضخیم تر است و بافت درشت تری دارد . الیاف ابریشمی ، قالی را ظریف تر و ریز بافت تر می کند .
2 . قالی های دستباف پشمی ، در فصل زمستان گرم و در تابستان خنک هستند و علاوه بر زیبایی ، کف پوش بسیار خوبی برای تابستان و زمستان هستند .
3 . این قالی های اصیل ایرانی ، در برابر شست و شو ، نور آفتاب مقاوم هستند و بر خلاف محصولات ماشینی ، با پاخور شدن زیاد از بین نمی روند و ارزش آن ها بیشتر می  شود .
4 . اختلاف در ابعاد قالی های دستباف اصیل ، عیب به شمار نمی رود بر خلاف فرش های ماشینی که اختلاف در ابعاد ، یک عیب محسوب می شود .
5 . فرش های ماشینی با چند سال پاخور شدن از بین می روند و ماهیت خود را از دست می دهند ولی قالی های دستباف ایرانی ، با گذشت زمان و پاخور شدن ، ارزش خود را به عنوان کالای نفیس از دست نمی دهند .
طرح فرش های دستباف
طرح  قالی های دستباف از جمله ، لچک ترنج ، افشان ، گلدانی ، شکارگاه و ... این طرح های بسیار زیبا ، چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند . طرح هایی که نمایانگر هنر اصیل ایرانی می باشد . طرح های زنده و باشکوه که اصالت و زیبایی دارد . امروزه طراحان فرش های ماشینی  ، در طراحی فرش های دستبافتگونه از این طرح های قالی های دستباف ، کمک می گیرند . طرح ترنج مرکزی همراه با لچک بیشترین طرفدار را دارد . بیشتر هنرمندان ایرانی به بافت طرح های ترنج دار پرداختند . این طرح ها از دوره اشکانیان است .
راهنمای خرید فرش دستباف اصل
 • با دستمال مرطوب ، به قالی بکشید . اگر رنگ قالی به دستمال نفوذ پیدا کرد و دستمال رنگی شد ، مشخص می شود که رنگرزی الیاف پشم بخوبی صورت نگرفته است .
• از اعتبار فروشندگان فرش های  دستباف مطمئن شوید .
• گره های یک قالی دستباف اصل ایرانی ، باید یکنواخت باشد .
• برای تشخیص قالی های دستباف ابریشمی ، با  دست روی قالی بکشید اگر دستتان بر اثر اصطکاک ، گرم شد ، آن قالی از ابریشم طبیعی بافته شده است ولی اگر دستتان سرد باقی ماند ، نشان دهنده این است که با الیاف ابریشم مصنوعی بافته شده است .
• قسمتی از ریشه قالی را بردارید و بسوزانید . اگر خاکستر آن ، بوی کاغذ سوخته می داد و پودر شد بدانید که این قالی با ابریشم مصنوعی بافته شده است ولی اگر بوی کز دادن می داد و خاکستر آن سیاه و پوسته پوسته بود ، برای ما روشن می شود که قالی با ابریشم طبیعی بافته شده است .
• قبل از خرید قالی دستباف ، به تقارن رنگ توجه کنید . رنگ قالی ، باید در جهت خواب کمی تیره تر به نظر برسد و این یکی از ویژگی های فرش های دستباف است .
برای فراگیری اطلاعات کامل از قالی های دستباف ، کلیک کنید .
خرید اینترنتی فرش های دستباف
با وجود تولید فرش های دستبافتگونه ، جایگاه فرش های دستباف به عنوان برترین فرش های ایرانی همچنان باقی مانده است و قالی ها جزء نفیس ترین فرش های ایرانی به حساب می آیند . فرش های دستباف کاشان ، به دلیل استفاده از بهترین الیاف طبیعی پشم و کرک و ابریشم طبیعی و به کار بردن طرح های زیبا و مجذوب اصیل ایرانی ، مورد علاقه همه جهانیان شده است . به گونه ای که هر ساله میلیون ها توریست داخلی و خارجی برای دیدن انواع این فرش های نفیس به ایران سفر می کنند . به دلیل تقاضای بسیار قالی دستباف کاشان ، شرکت فرش اصل که یکی از بزرگترین عرضه کننده انواع فرش های دستباف و فرش های ماشینی می باشد ، فروش اینترنتی فرش های دستباف را نیز انجام می دهد . این شرکت ، مشاوره رایگان قبل از خرید و امکان خرید حضوری را برای همه خریداران فراهم کرده است . انواع تابلو فرش های دستباف در این فروشگاه موجود است .
تمیز کردن فرش های دستباف
قالی های دستباف بر خلاف فرش های ماشینی باید بر طبق اصول خاص ، شست وشو و تمیز شوند . برخی از قالیشویی ها در هنگام شست و شوی این قالی ها ، به تار و پود آن آسیب می رسانند . استفاده از لکه بر نانوی فرش شرکت اصل ، به دارندگان قالی های دستباف برای تمیز کردن آن ها ، توصیه می شود . این لکه برهای نانو ، فرش های دستباف شما را بدون هیچ آسیبی به الیاف آن ، تمیز می کند .

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
جدیدترین طرح و رنگ فرش ماشینی
فرش دستبافت اصل کاشان
دانستنی هایی در مورد فرش دستبافت - قسمت اول
فرش های دستبافت کاشان
فرش ماشینی ابعاد بزرگ یکپارچه کاشان
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه