مشاوره و پشتیبانی 09130355443 | 09130238785 | 03155583635
فرش اصل کاشان فرش اصل کاشان جستجوی فرش بر اساس رنگ

لیست انواع فرش ماشینی

carpet-machine-types-kashan.jpg

 شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که هنگام خرید فرش ماشینی با نگرانی بابت انتخاب صحیح یا نوعی سردرگمی مواجه شده باشید . علت اصلی این نگرانی و وسواس در خرید تنوع و تعدد فرش های ماشینی است که خریداران در بازار با آن روبرو می شوند . انواع فرش های ماشینی که از جهات مختلفی به دسته های متفاوتی تبدیل می شوند از یک طرف دست خریداران را برای خرید بهترین کف پوش باز گذاشته و از طرف دیگر موجب بالا رفتن احتمال خرید نا مطلوب توسط خریدارانی خواهد شد که با عدم آگاهی کامل و شناخت انواع فرش های ماشینی وارد بازار می شوند .
قبل از خرید فرش ماشینی از روش های موجود جهت انتخاب و تعیین ویژگی های محصول مورد نظر اقدام نمایید تا در هنگام خرید مطمئن تر با انواع فرش های ماشینی روبرو شوید و واژگانی مانند شانه و تراکم و ... باعث سردرگمی شما نشود . رایج ترین دسته بندی های بر اساس شانه و تراکم انجام می شود و در این مقاله قصد داریم تا با بررسی ویژگی شانه و تراکم و معرفی انواع فرش های ماشینی بر اساس شانه و تراکم نوع کاربرد و تاثیری که محصولات متنوع بر زیبایی دکوراسیون دارند را در حیطه بحث قرار دهیم . قبل از رفتن به فروشگاه مقاله حاضر را مطالعه نمایید تا در انتخاب انواع فرش های ماشینی از نظر شانه و تراکم عملکرد مطلوبی داشته باشید .
دسته بندی انواع فرش های ماشینی
انواع فرش های ماشینی علاوه بر شانه و تراکم بر اساس نوع بافت ، دستگاه بافت ، تعداد رنگ بکار رفته ، طرح و نقشه ایجاد شده و حتی شهر تولید مورد دسته بندی قرار می گیرند . هر دسته ویژگی های مختص خود را داشته و کاربرد و نوع فرش بر اساس ویژگی هایی که دارد مشخص خواهد شد . برای مثال تاثیر فرش هایی که تنوع رنگی بیشتری داشته و طرح های شلوغ تری دارند بر دکوراسیون اتاق بسیار بیشتر از فرش هایی است که تنوع رنگی کم تری داشته و در طرح های ساده و خلوت تولید می شوند . از همین رو و بر اساس همین ویژگی ، انواع فرش های ماشینی که دارای تنوع رنگی بالا هستند برای پذیرایی و محیط های لوکس مناسب بوده و انواع فرش های ماشینی با طرح ساده و نقوش خلوت برای اتاق خواب ها بهتر خواهند بود . در مورد سایر دسته بندی ها هم همین مورد صادق است . از طرف دیگر در هر دسته از فرش های ماشینی با تنوع قیمت هم مواجه خواهیم بود . می توان فرش های با کیفیت بالا اما قیمت ارزان یا گران در هر دسته پیدا کرد . برای مثال به دسته بندی بر اساس شانه و تراکم توجه نمایید . فرش هایی که شانه و تراکم بالاتری دارند نسبت به فرش هایی که شانه و تراکم کم تری دارند گران قیمت تر هستند در حالی که فرش های کم شانه مانند فرش های 700 شانه در عین داشتن کیفیت بالا و دوام و ماندگاری طولانی در قیمت های ارزان قابل خرید می باشند . در ادامه بیشتر در مورد انواع شانه و تراکم صحبت می کنیم .
انواع فرش ها بر اساس شانه و تراکم
فرش های ماشینی که حدود 4 دهه قبل پا به عرصه وجود گذاشته و اولین بار در شهر کاشان تولید شده اند دارای تنوع بالایی در زمینه شانه و تراکم هستد . شانه و تراکم در واقع تعداد گره هایی هستند که مهم ترین وظیفه در تولید فرش های ماشینی را ایفا می کنند . بدین صورت که نخ خاب به دور نخ های تار و پود پیچیده و با ایجاد گره ای به آن ها متصل می شود . نخ خاب همان الیافی است که ما در ظاهر فرش می بینیم . نخ تار و پود به سان پیکیره وجودی فرش ها هستند . نگاهی به بازار فرش و قالی بیاندازید ، اولین فرش ماشینی دارای 350 گره عرضی بوده است . گره های عرضی همان شانه و گره های طولی همان تراکم نامیده می شوند . در حال حاضر تنوع فرش های ماشینی بر اساس شانه و تراکم آنقد بالا رفته است که دیگر خبری از تولید فرش های 350 شانه نیست . فرش های 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و حتی 1500 شانه انواع فرش ها بر اساس شانه می باشند حال تصور نمایید که هر شانه دارای دسته بندی جداگانه بر اساس تراکم هم خواهد بود . گفته شد که دسته بندی های مختلف ویژگی های متفاوتی را خلق می کنند . پس به دنبال معرفی ویژگی فرش هایی خواهیم بود که دارای تنوع شانه و تراکم هستند . ناگفته نماند که شانه و تراکم همزمان بر کیفیت و ظاهری فرش تاثیر گذار خواهد بود اما تاثیر ایجاد شده بر ظاهری قوی تر از تاثیر ایجاد شده بر کیفیت و ویژگی های فنی است .
ویژگی انواع فرش های ماشینی بر اساس شانه و تراکم
بارزترین ویژگی این دسته ظرافت بافت و ظاهر زیبای فرش ها است . بالا رفتن شانه و تراکم چنان جلوه ای به فرش می دهند که حتی افراد بدون تخصص هم می تواند فرش با شانه و تراکم بالا را از فرش با شانه و تراکم پایین تمیز دهند . هرچه شانه و تراکم بالا تر رود یعنی تعداد گره های هر متر طول و عرض محصول افزوده می شود و تعداد گره ها منجر به بالا رفتن ظرافت و ریز بافی خواهند شد . فرش های 1200 شانه به حدی زیبا هستند که نام فرش های دستبافت گونه بر آن ها نهاده می شود . البته فرش هایی که شانه و تراکم کم تری دارند مانند فرش های 700 شانه نازیبا نخواهند بود اما به دلیل بافت درشتی که دارند برای نقشه های پرنگاه ، پیچیده و شلوغ مناسب نخواهند بود .
محصولاتی که در دسته بندی انواع فرش های ماشینی بر اساس شانه و تراکم در صدر قرار می گیرند از نظر طرح و نقشه هم زمینه مناسبی برای طرح های فاخر و زیبا فراهم آورده و این موضوع مزید بر علت شده تا جلوه گری محصولات پر شانه در قسمت های لوکس خانه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد .
فرش های 1200 شانه و 1000 شانه نسبت به فرش های 700 شانه نخ خاب کوتاه تری دارند ، این مورد هم به بهتر دیده شدن طرح فرش و دلنشینی بیشتر محصول می افزاید . اما فرش های 700 شانه را داشتن ارتفاع زیاد در نخ خاب مکانی نرم و مناسب برای نشستن فراهم اورده اند ، مکانی که می تواند به جای مبلمان مورد استفاده قرار گیرد .
انواع فرش های ماشینی که شانه و تراکم بالایی دارند فرش های لوکس نامیده می شوند چراکه زیبایی آن ها بسیار چشم نواز بوده و بهترین کف پوش برای مکان های لوکس خواهند بود . عموما در تمام خانه های ایرانی شاهد خودنمایی یک تخته فرش لوکس در پذیرایی هستیم .
ناگفته نماند که این محصولاتت بی نظیر با وجود زیبایی فاخر و ستودنی در داشتن مقاومت در برابر فشار ، سایش و پاخوردگی عملکرد ضعیف تری نسبت به فرش های 700 شانه دارند چراکه فرش های لوکس نخ خاب کوتاه تر و ضخامت و قطر کم تری داشته و در عین حال از الیافی بسیار نازک و مقاوم بافته شده اند . ظرافت الیاف توان فرش را در برابر فشار کاسته است . از همین رو کاربرد انواع فرش های ماشینی لوکس برای مکان های پرتردد و فضاهایی که در معرض آلودگی هستند زیر سوال رفته و برای چنین مکان هایی ترجیحا از فرش های 700 شانه به جای فرش های 1200 شانه استفاده نمایید . انواع فرش های 1000 شانه حد وسطی از مقاومت قالی 700 شانه و زیبایی قالی 1200 شانه را به خود اختصاص داده اند .
فرش در دکوراسیون
توجه نمایید که جلوه گری یک تخته فرش در فضای مهمان نشین خانه علاوه بر شانه و تراکم به مواردی از قبیل نقشه و طرح ، رنگ و لعاب ، هارمونی آن با سایر وسایل دکوراسیون و حتی ابعاد و نحوه انداختن فرش بر کف اتاق تاثیر می پذیرد . انواع فرش های ماشینی در بازار قابل خریداری هستند اما ما محصولی را انتخاب می کنیم که علاوه بر داشتن کاربرد مناسب با نیاز ما ، با سلیقه اعضا خانواده مطابقت داشته باشد و از همه مهم تر با نوع دکور و سبک زندگی هماهنگ باشد . برای مثال فرش نباید تماما فضا را پوشش دهد و وجود اندکی فاصله بین لبه فرش و دیوار ، نمای فرش در دکوراسیون را بیشتر می کند . استفاده از رنگ زمینه ای هماهنگ با رنگ مبلمان و پرده ها را در صدر توجه قرار دهید ، همچنان توجه نمایید که برای دکورهای خلوت از فرش هایی با طرح شلوغ و برای دکورهای شلوغ و پر وسیله از فرش هایی با طرح خلوت کمک بگیرید .
در کنار همه این موارد برند تولید کننده و خبرگی گروه تولیدی بر انواع فرش و زیبایی و کیفیت محصول بی تاثیر نخواهد بود . اگر قصد خرید فرش ماشینی با کیفیت ، زیبا و با دوام را دارید به فروشگاه اینترنتی فرش اصل سری زده و از انواع فرش های ماشینی ناب و درجه یک دیدن نماییم . محال است از فرش های با کیفیت و زیبای فرش اصل دیدن نمایید و قیمت ارزان این محصولات شما را برای خرید وسوسه نکند . این شرکت تولید کننده انواع فرش ماشینی کاشان در شانه و تراکم های مختلف و در طرح ها و اندازه های متفاوت می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید فرش برای عروس و جهیزیه
راهنمایی در شناخت فرش ماشینی اصل
تولید فرش ابعاد بزرگ
جدیدترین طرح و رنگ فرش ماشینی
فرش باکیفیت را به صورت اینترنتی ارزان بخرید
ادامه
کلمات رايج جستجو
فرش ماشینی 1200 شانه  فرش فانتزی  فرش ماشینی 700 شانه  فرش 1000 شانه  فرش ماشینی کاشان  فرش ایرانی  فرش اصل  فرش ماشینی  فرش کاشان  خرید اینترنتی فرش ماشینی  فرش  فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان  فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان اسلیمی  فرش ماشینی 1200 شانه طرح الینا  فرش ماشینی 1200 شانه طرح حوض نقره  فرش ماشینی 1200 شانه طرح سناتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح ویهان  قیمت خرید اینترنتی فرش ماشینی  ابعاد فرش 1200 شانه ماشینی مهر اصفحان  خرید فرش ماشینی 1200 شانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه ترانه  خرید فرش ماشینی 1200 شانه سناتور  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش 700 شانه ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه طرح نگار  فرش ماشینی 700 شانه طرح یاشار  فرش ماشینی درجه یک  قالی ماشینی 1200 شانه طرح شهرزاد  قیمت فرش درجه یک طرح پرتو  قیمت فرش ماشینی با کیفیت  کیفیت فرش ماشینی درجه یک  فرش ماشینی باکیفیت  فرش ماشینی مرغوب  قالی ماشینی کاشان  خرید قالی ماشینی 700 شانه مینیاتور  فرش ماشینی 700 شانه طرح صنم  ابعاد فرش ماشینی ترک  ابعاد قالی ماشینی ترک  تراکم قالی ماشینی ترک  خرید اینترنتی فرش ماشینی ترک  خرید فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک  قیمت فرش ماشینی ترک  فرش ترک اصل  فرش ماشینی ترک  گلیم فرش ماشینی  ابعاد قالی ترک  تراکم فرش ماشینی ترک  تولید قالی ماشینی ترک  ویژگی فرش ماشینی ترک  خرید قالی ماشینی ترک کد 101  الیاف فرش ترک  فرش ترک  فرش ماشینی اصل  فرش های ترک  شرکت فرش ماشینی اصل  قیمت فرش ماشینی  فرش 700 شانه 

راههای ارتباطی با فرش اصل

آدرس پستی ما

آدرس کارخانه : کاشان - آران و بیدگل - شهرک سلیمان صباحی - بلوار اصلی 1 - فرعی 5
دفتر مرکزی فروش : کاشان - بلوار شهید خادمی - روبروی شورای شهر - فرش اصل
تلفن تماس : 03155583635
دفتر طراحی : کاشان - میدان ولیعصر - روبروی بانک شهر
تلفن تماس : 03155471904
تلفن همراه : 09133623789

Design by AlphaGroup

خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی خرید فرش
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه